Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

05 grudnia 2021

 1. W drugą Niedzielę Adwentu jesteśmy zaproszeni do wyjścia na duchową pustynię, gdzie łatwiej nam usłyszeć głos Pana Boga. W gorączce świątecznych planów i zakupów spróbujmy znaleźć czas na wyciszenie serca.
 2. Zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w roratach. W poniedziałek i sobotę o godz. 6,45 rano, z śniadaniem dla dzieci i młodzieży w salce parafialnej. W środę roraty na mszy wieczornej. Przychodźmy z lampionami i otwartym sercem. Na pewno w poniedziałek św. Mikołaj w swoje święto coś naszym dzieciom przyniesie.
 3. W najbliższą środę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7,00; 12,00; 15,30 i o 18,00. Przed mszą wieczorną o godz. 17,00 będzie odśpiewany Akatyst – piękna starożytna modlitwa, szczególnie pielęgnowana w Kościołach wschodnich. Będziemy w niej uczestniczyć z zapalonymi świecami w dłoniach. Na mszy roratniej o godz. 18,00 zostaną poświęcone medaliki kandydatów do I Komunii Świętej. Po mszy krótkie spotkanie dzieci i rodziców.
 4. We wtorek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W III Niedzielę Adwentu – 12 grudnia – zaczniemy nasze adwentowe rekolekcje. Potrwają do wtorku 14 grudnia. W poniedziałek i wtorek porządek rekolekcji będzie przedstawiał się następująco: msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 7,00; 12,00; 15,30 i 18,00. Spowiedź 20 minut przed mszą świętą. Dzieci zapraszamy szczególnie na wtorek na mszę o 15,30; a młodzież na mszę o godz. 18,00. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Wojciech Serowik, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olecku – Lesk, wykładowca teologii dogmatycznej w naszym Seminarium Duchownym oraz egzorcysta diecezjalny. Proszę o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty. Ofiary składane w ostatnim dniu rekolekcji będą przeznaczone na dzieła duszpasterskie podejmowane rzez księdza rekolekcjonistę. Jeżeli ktoś by chciał wesprzeć nas ciastem, aby ugościć księży spowiedników, to będziemy bardzo wdzięczni.
 6. Jest najnowszy świąteczny numer Martyrii, który polecamy waszej uwadze. Do nabycia jest również najnowszy numer czasopisma maryjnego Tota Tua.
 7. Serdeczne prosimy o włączenie się do dzieła charytatywnego Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świecy Caritas. Koszt świecy to 15 zł.
 8. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży po mszach świętych niedzielnych rozprowadza kartki Bożonarodzeniowe z religijnymi motywami, sianko na stół wigilijny oraz własnoręcznie wykonane pierniki. Środki, które pozyskają zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne i inne akcje ewangelizacyjne.
 9. Zostały częściowo rozniesione opłatki. Została jeszcze ulica Armii Krajowej, Chopina, Szkolna i część ul. Kościuszki. Ale tam już nasi wolontariusze nie dadzą rady dotrzeć. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii po odbiór opłatków. Już teraz dziękuję z serca osobom, które się zaangażowały w roznoszenie opłatków, tym którzy je życzliwie przyjęli i za wszelkie ofiary składane przy tej okazji. Są one nam bardzo pomocne. Nadmienię tylko, że sam rachunek za ogrzewanie w listopadzie wyniósł 5737 zł, zatrudnienie organistki i zakrystianki to koszt ponad 5000 miesięcznie, energia elektryczna to ok 1400 zł. Dodatkowo musimy dofinansowywać dokończenie organów, co tylko w minionym miesiącu wyniosło 10 000 zł. A to tylko część wydatków, które musimy wypełnić jako parafia.
 10. Tym bardziej dziękujemy za wielką ofiarność, szczególnie ludzi niezbyt dobrze sytuowanych, którzy mają wielkie i hojne serca. W miniona niedzielę była zbiórka na tacę na fundusz remontowy i wyniosła ona 4350 zł.
 11. W dni dzisiejszym o godz. 15,00 w kościele rozpocznie się msza święta w języku łacińskim. Natomiast w sali parafialnej odbędzie się drugie spotkanie parafialnego zespołu synodalnego. Może przyjść każdy kto ma chęć się włączyć i konstruktywnie uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu w Kościele Katolickim.
 12. Pan Bóg wezwał do wieczności w minionym tygodniu Mariannę Łepkowską, Teresę Radomską oraz Wojciecha Sokołowskiego. Wieczny im pokój.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE