Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

28 listopada 2021

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Charakteryzuje go czuwanie i umiejętność rozpoznawania znaków czasu, ponieważ Bóg przychodzi w sposób nieraz dla nas zaskakujący.
 2. Adwent rozpoczyna w Kościele także nowy rok duszpasterski ,który będzie przebiegał pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 3. Zewnętrznymi znakami czasu Adwentu są wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu, świeca roratnia symbolizująca pokorną Służebnicę Pana – Maryję, oraz nabożeństwa roratnie.
 4. Msze roratnie będą sprawowane w tym roku w poniedziałek i sobotę o godz. 6,45 rano, z śniadaniami dla dzieci. Natomiast w środy chcemy oprawiać nabożeństwa roratnie na mszy wieczornej o godz. 18,00. Na mszach roratnich zachęcamy aby uczestnicy nabożeństwa przynosili lampiony, a wnętrze świątyni będzie przyciemnione, aby jeszcze mocniej przemówiła do nas symbolika ciemności, które rozjaśnia Chrystus narodzony w Betlejem.
 5. Bracia z Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na poranną jutrznię adwentową o godz. 05,45 rano – od poniedziałku do piątku.
 6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9,00, a spowiedź dzieci z Komunią świętą od godz. 16,30.
 7. W przyszła niedzielę o godz. 15,00 będzie sprawowana msza święta w języku łacińskim w rycie posoborowym. W drugie i czwarte niedziele miesiąca są sprawowane msze w niedzielę o godz. 15,00 w rycie trydenckim. Dzisiaj również.
 8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt świecy to 15 zł.
 9. Można już odbierać ołatki na stoły wigilijne. Zachęcamy także wolontariuszy do roznoszenia opłatków.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 15,00 odbędzie się drugie spotkanie naszego zespołu synodalnego. Na pierwsze przyszło tylko 8 osób. Bardzo zachęcamy do większego zaangażowania i odkrywania siebie w Kościele powszechnym.
 11. W II Niedzielę Adwentu będziemy modlić się w intencji Kościoła na Wschodzie a po mszach będą zbierane ofiary na pomoc wspólnotom katolickim na obszarze dawnego ZSRR.
 12. Dwa tygodnie temu była przeprowadzona zbiórka na rzecz Kościoła Prześladowanego. Zostało zebrane 765zł. W ubiegłym tygodniu zbieraliśmy datki na rzecz migrantów. Zostało zebrane 732zł. Z serca dziękujemy wszystkim darczyńcom. Za wszelkie dobro świadczone wobec naszej wspólnoty parafialnej, za ofiary składane przy okazji nabycia opłatków, wyrażamy naszą serdeczną wdzięczność.
 13. W minionym tygodniu Pan Bóg wezwał do wieczności śp. Irenę Polkowską, Ryszarda Dąbrowskiego, Jarosława Samojluka, Amelię Grajewską i Benedykta Chmurę.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE