Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla

21 listopada 2021

 1. W dniu dzisiejszym po mszach świętych zbiórka ofiar na rzecz pomocy uchodźcom. Możemy w tej zbiórce okazać miłość naszym bliźnim.
 2. Młodzież o godz. 13,30 w parafii bł. Karoliny Kózkówny będzie obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. W dniu dzisiejszym błogosławimy opłatki, które trafią na nasze stoły wigilijne. Opłatek poświęcony w kościele niech będzie znakiem naszej łączności z parafią. Serdecznie proszę wolontariuszy do pomocy w roznoszeniu opłatków. Możemy je także odbierać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji chcemy przeznaczyć na coraz większe rachunki za ogrzewanie domu parafialnego i kościoła.
 4. Caritas Polska rozpoczyna również akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku mamy piękne świece w kolorze niebieskim, wszystkie jednakowych gabarytów. Większe niż zeszłoroczne. Koszt świecy to 15 zł.
 5. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, patronki organistów i chórów kościelnych. Na mszy wieczornej naszą modlitwą chcemy otoczyć siostrę Gregorię, naszą organistkę, chór parafialny i scholę młodzieżową.
 6. We wtorek po wieczornej mszy odbędzie się spotkanie Kręgu biblijnego.
 7. W najbliższą sobotę w naszej katedrze o godz. 10,00 odbędzie się Diecezjalny Zjazd Ksm-u. Natomiast o godz.11,30 adoracją Najświętszego Sakramentu swoje spotkanie rozpocznie Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. O godz. 12,00 członkowie tej wspólnoty będą uczestniczyć we mszy świętej pod przewodnictwem księdza Biskupa Jerzego Mazura.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy święty czas Adwentu. To szczególny czas dany nam przez Kościół do przygotowania serca na przyjście Pana w czasach ostatecznych, ale również jest to czas przygotowania się na godne przeżycie Bożego Narodzenia.
 9. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 12,15 będziemy się modlić z Różami Różańcowymi. Po mszy krótkie spotkanie modlitewne i wymiana tajemnic.
 10. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą miesiąca i ofiary zbierane podczas mszy świętych będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.
 11. W minionych dniach odeszli do wieczności Barbara Pietraszewska, Witold Godlewski, Ryszarda Doliwa, Marian Lackowski, Stanisław Kulik, Marian Przydatek.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE