Ogłoszenia duszpasterskie na 32 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

07 listopada 2021

  1. W dniu dzisiejszym o godz. 15,00 w katedrze będzie sprawowana msza święta w języku łacińskim, w rycie posoborowym. Zapraszamy.
  2. W najbliższy wtorek po wieczornej mszy świętej odbędzie się spotkanie Kręgu biblijnego. Wszystkich, których interesuje Pismo Święte i którzy mają trudności ze zrozumieniem niektórych treści, zapraszamy do wspólnego studiowania Słowa Bożego.
  3. W środę po wieczornej mszy zapraszamy mężczyzn na spotkanie Bractwa Świętego Józefa. Chcemy tym spotkaniem włączyć się w trwający Synod i rozważyć pytania stawiane przez Ojca Świętego.
  4. W czwartek obchodzimy święto państwowe – 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 7,00, 15,30 i 18,00. Msza o godz. 18,00 będzie sprawowana za Ojczyznę z udziałem władz samorządowych. W tym dniu msza zbiorowa za zmarłych z wyczytywaniem imion naszych bliskich wyjątkowo będzie odprawiona o godz. 15,30. Wypominki o godz. 17,30.
  5. Na mszę za Ojczyznę zapraszamy poczty sztandarowe, kombatantów i osoby represjonowane oraz organizacje, którym na sercu leży dbałość o dobro naszej Ojczyzny.
  6. W środę, przed Świętem Niepodległości, o godz. 17,00 przy pomniku Józef Piłsudskiego nastąpi złożenie kwiatów w asyście Kampanii Honorowej z Bemowa Piskiego, a o godz. 19:00 w sali widowiskowej ełckiego Centrum Kultury odbędzie się koncert patriotyczny – „A oczy ich dumne wpatrzone gdzieś w dal…” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z chórem Kontrapunkt | akompaniament Rafał Sulima.
  7. W sobotę wieczorna msza i adoracja będą odprawiane z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Poprowadzi modlitwę ks. Piotr z Wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca.
  8. W niedzielę 17 listopada, po mszy o godz. 11,00 odbędzie się krótkie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  9. Również w niedzielę za tydzień, na godz. 15,00, zapraszamy na spotkanie parafialnego zespołu synodalnego. Uczestniczyć w nim będą członkowie rady duszpasterskiej, w tym liderzy różnych wspólnot działających przy naszej parafii, ale grupa jest otwarta na wszystkich, a szczególnie na osoby, które pomimo chrztu w Kościele Katolickim, czują się nie związani z Kościołem.
  10. Za tydzień po mszach niedzielnych w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym będą zbierane ofiary do puszek na pomoc prześladowanym wspólnotom chrześcijańskim.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE