Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

29 maja 2022

 1. Dzisiaj przezywamy Kongres Różańcowy w naszej parafii. Chcemy w tym dniu odmówić wszystkie cztery części różańca. Pierwsza część będzie odmówiona w ten sposób, że po każdej mszy przed południem będziemy odmawiać dziesiątek różańca. Po mszy o 12,15 spotkanie Kół Żywego Różańca. O godz. 15,00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i po koronce do Bożego Miłosierdzia zostanie odmówiona druga część różańca. Kolejna, trzecia część, zostanie odmówiona o godz. 17,00 i zakończona Nabożeństwem Majowym. Czwarta część zostanie odmówiona o godz. 20,30, na zewnątrz kościoła, przy krzyżu misyjnym. Na to wieczorne nabożeństwo przynosimy świece. Odbędzie się ono przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, która zostanie wyniesiona na zewnątrz na tą modlitwę. Wieczorny różaniec zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 2. W czasie nabożeństwa eucharystycznego przed mszami wieczornymi jest odprawiana Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy do uczestnictwa.
 3. W środę obchodzimy Dzień Dziecka. Na mszach świętych będziemy ogarniać modlitwą wszystkie dzieci.
 4. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. Codziennie od godz. 17,30.
 5. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W sobotę po rannej mszy różaniec prowadzony przez Straż Honorową NSM.
 6. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9,00. Spowiedź dzieci od godz. 16,30.
 7. W sobotę w Sanktuarium w Studzienicznej odbędzie się Dzień Dziecka oraz dziecięca stacja Kongresu Różańcowego. Z naszej parafii wyrusza autokar z grupka dzieci o godz. 7,00. Dzieci rozpoczną świętowanie od rejsu statkiem z Augustowa do Studzienicznej. Tam czekają ich kolejne atrakcje oraz głębokie przeżycia duchowe.
 8. Ksiądz kustosz Sanktuarium w Studzienicznej zaprasza na odpust diecezjalny w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego za tydzień. Głowna msza święta o godz. 12,00 na wyspie. Program uroczystości w Studzienicznej na tablicy ogłoszeń.
 9. W sobotę na mszy wieczornej o godz. 18,00 ksiądz Biskup Ełcki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
 10. Po bierzmowaniu o godz. 19,30 rozpocznie się Różaniec Fatimski – tajemnice światła. Rozważania poprowadzi Wspólnota Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Po różańcu rozpocznie się msza święta, której będzie przewodniczył neoprezbiter, ks. Bartosz Chrulski, który na koniec mszy, po procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej, udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Na zakończenie nabożeństwa zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i rozpocznie się adoracja Sanctissimum, która potrwa do godz. 22,30.
 11. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Krasnegoboru za udział i zaangażowanie. Wszystkim dobrodziejom naszej wspólnoty, którzy materialnie i duchowo nas wspomagają wyrażamy serdeczną wdzięczność w modlitwie przed Matką Bożą Fatimską.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE