Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej
12 czerwca 2022

  1. Dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie możemy przeżywać w jedności z Kościołem Misyjnym, a szczególnie z misjonarzami z Tanzanii. Dziękując księdzu Arkadiuszowi Dardzińskiemu za jego odpowiedź na powołanie misyjne, chcemy po mszach świętych wesprzeć materialnie dzieła misyjne dziejące się na jego placówce.
  2. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Antoniego z Padwy, we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala – Narodowy Dzień pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.
  3. We wtorek od 16,30 spowiedź dzieci, które w niedzielę 19 czerwca o godz. 12,15, będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  4. W środę po mszy wieczornej o godz. 20,00 w ełckim amfiteatrze odbędzie się Wieczór Uwielbienia. W amfiteatrze będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, za który chcemy Bogu podziękować i Go uwielbić. To będzie nasze duchowe przygotowanie do Uroczystości Bożego Ciała.
  5. W czwartek świętujemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W kościele parafialnym msze święte o godz. 7,00; 8,30; 9,45; 18,00 i 19,30.
  6. Główna msza święta gromadząca całą społeczność Ełku i naszych gości zostanie odprawiona na Placu Św. Jana Pawła II o godz. 11,00. Po tej mszy wyruszy procesja Bożego Ciała ulicą Wojska Polskiego i zakończy się przed kościołem Najświętszego Serca Jezusa. Nasza parafia przygotowuje drugi ołtarz (na zbiegu ulic Wojska Polskiego i Kościuszki). Jesteśmy także odpowiedzialni za baldachim i biel procesyjną. Proszę także o zorganizowanie się wokół feretronów i sztandarów, szczególnie prosimy o reprezentację kolejarzy z ich sztandarem.
  7. Od piątku rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. W czasie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17,30, po odśpiewaniu litanii, wyruszy procesja eucharystyczna wokół świątyni i będziemy chcieli Chrystusowi zawierzać cała nasza wspólnotę wraz z jej radościami i kłopotami.
  8. Szczególną intencją niech będzie modlitwa w sprawie zbliżających się misji parafialnych, na koniec września, które poprowadzą Ojcowie Karmelitanie. Oby to wydarzenie było czasem budzenia serc i wiary, szczególnie wśród parafian obojętnych religijnie.
  9. Organizujmy w naszej parafii pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wyjazd jest zaplanowany w dniach 16-23 października 2022r. Chcemy nawiedzić główne miejsca związane z życiem Jezusa i Maryi – Jerozolima z Grobem Pańskim i Golgotą, Getsemani i Wieczernik. Betlejem i Nazaret. Będzie rejs po Jeziorze Genezaret i kąpiel w morzu Martwym. Szczegółowy program znajdziemy przy wyjściu z świątyni. Przewodnikiem będzie ksiądz biblista. Zgłoszenia bezpośrednio do proboszcza. Koszt wyjazdu to 2150 zł + 609 dolarów.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE