Ogłoszenia duszpasterskie na 18 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 18 Niedzielę Zwykłą

31 lipca 2022

  1. Dzisiaj na terenie przy naszej świątyni odbędzie się festyn charytatywny, na którym będzie można znaleźć watę cukrową, popcorn i wiele innych atrakcyjnych smakołyków, które zostały przygotowane aby pomóc malutkiemu Wiktorkowi w jego zmaganiu z ciężką chorobą zaniku mięśni. Celem festynu jest zebranie środków na pomoc małemu chłopcu, który walczy z ciężką chorobą. Wszystkim wolontariuszom już teraz z serca dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. Festyn się rozpocznie od godziny 9,45.
  2. Po mszy o godz. 12,45 spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  3. W poniedziałek 1 sierpnia będziemy przywoływać pamięć o kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na mszy o godz. 18,00 z udziałem służb Mundurowych i władz samorządowych będziemy modlić się za naszą Ojczyznę i za ofiary Powstania Warszawskiego.
  4. W dniu 2 sierpnia w naszej świątyni katedralnej można uzyskać odpust zupełny zwany „porcjunkuli”, który jest owocem modlitwy i prośby św. Franciszka z Asyżu, który chciał aby we wspomnienie Matki Bożej Anielskiej obficie rozlewała się laska na wszystkich proszących o Boże miłosierdzie.
  5. W czwartek w liturgii wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Niech będzie to okazja aby pomodlić się za dawnych proboszczów tej parafii i prosić o nowe powołania do życia kapłańskiego.
  6. W sobotę 6 sierpnia będziemy świętować odpust parafialny Przemienienia Pańskiego. Będziemy się do niego przygotowywać poprzez 40-godzinne nabożeństwo w czwartek i piątek. W czwartek i piątek po mszy rannej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i rozpocznie się adoracja do godz. 12,00, gdy rozpocznie się msza święta z homilią o tajemnicy Eucharystii. Po mszy o 12,00 adoracja będzie kontynuowana do godz. 18,00 (w czwartek będzie jeszcze tradycyjna msza o 15,30).
  7. W sobotę obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego i jednocześnie nasz parafialny odpust. Msze święte odpustowe o godz. 7,00 i 12,00. Tradycyjnie w tym dniu można obejść nabożnie ołtarz z Najświętszym Sakramentem z płonącą świecą w dłoniach. Natomiast wieczorem rozpocznie się Noc Fatimska. Początek o godz. 19,00, gdy rozpocznie się Medytacją Maryjną i różańcem świętym, który poprowadzą Róże Różańcowe. Następnie msza o godz. 20,00 zakończona procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Apelem Jasnogórskim.
  8. Ojciec Paweł Zajko – misjonarz  z Nowej Gwinei jeszcze raz serdecznie dziękuje za dar modlitwy i złożone ofiary. Zebrał na misje 6950 zł. Wielkie Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.
  9. Codziennie można duchowa dołączyć się do pieszej pielgrzymki, która zmierza na Jasną Górę, poprzez udział w Apelu Jasnogórskim w naszej świątyni o godz. 21,00. Jeszcze są wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy na ostatni dzień pieszej pielgrzymki i na wejście do klasztoru jasnogórskiego.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE