Ogłoszenia duszpasterskie na 17 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 17 Niedzielę Zwykłą

24 lipca 2022

  1. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka z okazji nadchodzącego wspomnienia św. Anny i Joachima obchodzimy dzisiaj dzień babć i dziadków, którym składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i spełnienia marzeń.
  2. Jutro przypada wspomnienie liturgiczne św. Jakuba i św. Krzysztofa, z tej racji dzisiaj po mszach świętych będziemy święcić pojazdy. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  3. W czwartek 28 lipca wyruszy 30 Ełcka Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się mszą świętą sprawowaną o godzinie 6,00 rano w naszej katedrze. Z tej racji w tym dniu nie będzie mszy o godzinie 7,00.
  4. Kilku pielgrzymów zapytuje się o możliwość noclegu w nocy z 27 na 28 lipca. Jeśli by ktoś chciał przyjąć pielgrzymów, to prosimy o zgłoszenie.
  5. W czwartek rozpoczniemy również duchowe pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim. Codziennie o 21,00 będziemy się spotykać na modlitwie przed obrazem Pani Jasnogórskiej w naszej katedrze i łączyć się z pielgrzymami, którzy pieszo podejmą trud pielgrzymowania.
  6. Organizujemy wyjazd na wejście pielgrzymów do sanktuarium jasnogórskiego 11 sierpnia. Wyjazd 10 sierpnia o 21,30.
  7. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12,15 spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Ofiary zbierane w ostatnią niedzielę miesiąca są przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
  8. Serdecznie dziękujemy Ojcu Misjonarzowi Pawłowi Zajko za wygłoszone do nas słowo Boże i świadectwo misyjnej pracy w Papui nowej Gwinei. Można wesprzeć jego pracę misyjną modlitwą i ofiarą po zakończonej Eucharystii.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE