Ogłoszenia duszpasterskie na 26 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 Niedzielę Zwykłą

25 września 2022

 1. Tą niedzielą rozpoczynamy nasze Misje Parafialne, które poprowadzi ojciec Mariusz Wójtowicz ze Zgromadzenia Karmelitów Bosych. Spotkania z nauka misyjną w ciągu tygodnia będą miały miejsce o godz. 7,00, 12,00 i 18,00. W poniedziałek zapraszamy o przyjście ze świecami, ponieważ będziemy odnawiać przyrzeczenia chrztu świętego. W środę będzie udzielany sakrament chorych, a wieczorem o 20,00 w środę zapraszamy na cmentarz komunalny przy kaplicy, gdzie będziemy modlić się za naszych zmarłych. Sakrament pokuty będzie sprawowany w piątek. Ten dzień misji zakończymy Drogą Krzyżową w kościele.
 2. W sobotę będziemy przeżywać dzień przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego i Dzień Fatimski w naszym sanktuarium. W tym dniu o godz. 17,00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie z medytacją i różańcem (różaniec prowadzą siostry Benedyktynki). O godz. 18,00 msza fatimska i po mszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszej parafii.
 3. Misje zakończą się w niedzielę 2 października odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i modlitwami pod krzyżem misyjnym.
 4. Młodzież zapraszamy szczególnie do udziału w misjach w niedziele na mszę o godz. 18,00 oraz we wtorek na godz. 18,00 (szczególnie kandydaci do bierzmowania).
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy szczególnie na czwartek na godz. 18,00.
 6. Od soboty rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Codziennie o godz. 17,30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy rozważali tajemnice życia Jezusa i Maryi zawarte w tajemnicach różańca. Bardzo zachęcamy do modlitwy różańcowej także w rodzinach.
 7. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą sprawowane we wtorki i czwartki o godz. 16,30.
 8. We wtorek, z racji na misje parafialne, nie odbędzie się Krąg Biblijny. Uczestników zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji Ojca misjonarza odnośnie duchowości Karmelu.
 9. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na Dom Samotnej Matki Diecezji Ełckiej.
 10. Dzisiaj po mszach świętych zbieramy ofiary na rzecz Krystiana, który porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje naszego wsparcia aby móc sprawniej funkcjonować. Zorganizowane są również stoiska z słodkimi wypiekami, za które można złożyć dobrowolny datek, który będzie przeznaczony na wsparcie Krystiana. Wszystkim osobom, które się zaangażowały poprzez upieczenie ciast i ich dystrybucję serdecznie dziękujemy. Jesteście wspaniali.
 11. W czwartek Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W piątek wspomnienie św. Hieronima – patrona wszystkich biblistów i osób zamiłowanych w medytacji nad Słowem Bożym.
 12. Wszystkim naszym dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc duchową i materialną.
 13. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane podczas mszy świętych będą przeznaczona dla Ojca misjonarza jako wyraz naszej wdzięczności i wsparcia różnych dziel ewangelizacyjnych podejmowanych poprzez Zgromadzenie ojców Karmelitów.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE