Ogłoszenia duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 Niedzielę Zwykłą

02 października 2022

  1. Tą niedzielą kończymy nasz Misje Parafialne. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i duchowe wsparcie tych ważnych w życiu naszej parafii dniach. Szczególną wdzięczność wyrażamy Ojcu Mariuszowi Wójtowiczowi za bogactwo Słowa Bożego skierowanego do naszych serc, za dar wiary i modlitwy. Niech Pan Bóg obdarza wszelkimi potrzebnymi laskami, a Maryja niech oręduje za ojcami karmelitami u tronu bożego miłosierdzia.
  2. Ważnym elementem naszych misji było przyjęcie przez wiele osób Szkaplerza Karmelitańskiego. Chcielibyśmy aby ci, którzy przyjęli szkaplerz, w każdy 16-ty dzień miesiąca po mszy o godz. 18,00 gromadzili się w kaplicy adoracji, przy relikwiach św. Jana Pawła, na wspólnej modlitwie szkaplerza, w ten sposób będziemy mogli kontynuować drogę wiary, którą ukazuje nam Maryja. Niech to będzie jednym z ważnych duchowych owoców misji parafialnych.
  3. Z misjami parafialnymi związany jest zazwyczaj jakiś znak misji. Chcielibyśmy każdej rodzinie wręczyć pamiątkowe różańce z przedstawieniem Matki Bożej Fatimskiej.
  4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w październiku. Codziennie o godz. 17,30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy trwali na rozważaniu tajemnic różańca. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki na godz. 16,30.
  5. W czwartek z racji na I Czwartek miesiąca po rannej mszy odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzone przez Wspólnotę Krwi Przenajświętszej.
  6. W piątek będziemy obchodzić I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9,00. Spowiedź dzieci o 16,30. Zachęcamy aby dzieci, które przyjęły w tym roku I komunie Świętą rozpoczęły praktykę 9-ciu spowiedzi pierwszopiątkowych.
  7. W piątek obchodzimy również wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tej okazji zapraszamy wszystkich członków Kół Żywego Różańca na spotkanie integracyjne o godz. 16,00 w sali parafialnej z tyłu katedry. Będzie herbata, ciastko i miła atmosfera, połączone z krótką konferencją. Będzie coś dla ciała i dla ducha.
  8. Nasz Parafialny Zespół Caritas informuje, że 5 października będzie wydawana żywność dla osób objętych programem unijnej pomocy żywnościowej w godzinach 09,00 – 13,00.
  9. W środę 5 października we wspomnienie św. Faustyny mijają dwa lata od śmierci ks. prałata Zygmunta Sędziaka. O godz. 7,00 będzie w jego intencji sprawowana msza święta.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE