Ogłoszenia duszpasterskie na 1 stycznia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 stycznia 2023 roku

  1. W rozpoczynającym się Nowym Roku wszystkim składamy jak najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa i wszystkiego co najlepsze w życiu rodzinnym i zawodowym.
  2. Dzisiaj, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to intencja szczególnie ważna w kontekście smutnych wydarzeń w Ukrainie.
  3. W dniu 6 stycznia, który przypada w piątek w tym roku, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną pod nazwą Trzech Króli. Porządek mszy jak w niedzielę, z wyjątkiem mszy o 19,30, która nie będzie w tym dniu sprawowana. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy, a podczas każdej mszy odbędzie się tradycyjne poświęcenie kredy i kadzidła. Ofiarami zbieranymi w tym dniu wspieramy dzieła misyjne.
  4. W dniu 6 stycznia o godz. 19,00 rozpocznie się w naszej katedrze koncert kolęd, który zostanie wykonany poprzez zespół Gospelk, z upamiętnieniem śp. Daniela Szejdy.
  5. Wizyta chorych odbędzie się w tym tygodniu w czwartek 5 stycznia od godz. 9,00.  
  6. Z racji na I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, po rannych mszach odbędą się tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne.
  7. Od poniedziałku 2 stycznia chcemy rozpocząć wizytę duszpasterską. Duszpasterze przychodzą z modlitwą i darem Bożego błogosławieństwa dla rodzin, oraz by poznać się lepiej poprzez bezpośredni kontakt. Prosimy aby nie bać się tych spotkań i nie traktować ich jak zło konieczne. Jednocześnie dla wielu mieszkańców jest to jedyna forma spotkania, w której można zauważyć chociaż minimalny związek z parafią. Od wielu lat zamknięte drzwi przed duszpasterzami deklarują brak chęci utrzymania kontaktu z parafią i utrudniają duszpasterzom rozeznanie odnośnie możliwości oceny bycia chrzestnym czy uczestnictwa w innych posługach sakramentalnych. Zawsze jesteśmy gotowi na wizytę duszpasterska w czasie bardziej dogodnym dla naszych najbardziej zapracowanych parafian.
  8. Kolęda rozpoczyna się zazwyczaj około 15,30. W tym roku będzie tylko mała grupka ministrantów, którzy muszą również realizować swoje obowiązki szkolne. Tradycyjnie prosimy o znaki wiary w czasie wizyty duszpasterskiej, czyli w miarę możliwości krzyż, świece, woda święcona. Osoby, których stać i mają taką potrzebę serca, prosimy z wielką wdzięcznością i szacunkiem o ofiary na rzecz remontów w naszej parafii oraz ofiarę na rzecz duchownych.

Program wizyty duszpasterskiej rok 2023

02 stycznia – ul. Małecki 3A i 3B; ul. Chopina 2,4,8, 12, 14; 3, 9, 9A, 11;

03 stycznia ul. Chopina 16; 13, 17, 19, 21 i 23;

04 stycznia ul. Słowackiego 15, 17, 19, 21;

05 stycznia ul. Żeromskiego 1, 2, 3, 4, 6, 8; Słowackiego 21A, 23, 25;

6 i 7 stycznia wizyty duszpasterskiej nie będzie

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE