Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie

Życzenia Świąteczne

         Nie szukaj go w niebie, nie szukaj też go w grobie, Jezus zszedł na ziemię, dziś rodzi się w tobie. Przyszedł na świat w małej prowincjonalnej miejscowości – Betlejem, a odkryli go jako pierwsi, nie celebryci  z pierwszych stron gazet lub gwiazdy internetu, ale prości ludzie, z otwartym sercem. Urodził się nie na sterylnej sali porodowej, lecz w stajence, gdzie był bydlęcy bałagan. Przyszedł aby nam przypomnieć, że przeznaczeniem człowieka nie jest życie w stanie zbydlęcenia grzechem, wojną i nienawiścią, ale życie w miłości i pokoju. Bóg stając się człowiekiem, wyznaje wiarę w nasze człowieczeństwo. Bóg wierząc w nas ludzi, chce obudzić w nas to co najlepsze i przypomina nam, że Człowiekiem się nie bywa – ale się jest, i że Dzieckiem Bożym się nie bywa – ale się jest.

         Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom: prostej wiary pasterzy, uporu mędrców ze wschodu, czułości Maryi i pokory św. Józefa, a przede wszystkim pustych rąk, na których będzie mógł spocząć Książe Pokoju. Niech Jezus nasz Zbawiciel obdarzy Was swoim pokojem, miłością, dobrym zdrowiem i wszystkimi potrzebnymi łaskami. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie na Święta Bożego Narodzenia

  1. W pierwszy i drugi dzień Świat Bożego Narodzenia porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę z wyjątkiem mszy o godz. 19,30, która w tych dniach nie będzie sprawowana.
  2. W drugi dzień Świąt wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu naszymi ofiarami wspieramy wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku
  3. W dniu 27 grudnia, we wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty, na mszach o 7,00 i o 18,00 tradycyjnie święcimy wino św. Jana.
  4. W dniu 28 grudnia obchodzimy wspomnienie Świętych Młodzianków. Tego dnia zapraszamy do wzięcia udziału w Marszu za Rodziną i Życiem. Rozpocznie się w kościele Najświętszego Serca Jezusa w Ełku o godz. 17,15. Marsz wyruszy o godz. 17,30 w kierunku katedry, gdzie o godz. 18,00 będzie sprawowana msza święta dziękczynna za dar dzieci w rodzinie i w intencji rodzin, które modlą się o dar potomstwa.
  5. W piątek będzie obchodzone Święto Świętej Rodziny. Na mszy wieczornej odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, na które zapraszamy wszystkie małżeństwa do celebrowania wspólnej radości. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę będzie ostatni dzień starego roku. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu za wszystkie łaski, których doświadczyliśmy w minionych miesiącach, a jednocześnie będziemy prosić o Boże Błogosławieństwo na kolejny Nowy Rok. To dziękczynne nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17,30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a następnie będzie sprawowana dziękczynna Eucharystia.
  7. W noc sylwestrową, o północy, rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem Biskupa Jerzego, w której Pasterz Diecezji Ełckiej będzie zawierzał Maryi Bogurodzicy naszą diecezję i  miejsca gdzie toczą się konflikty wojenne, wypraszając dar pokoju dla całego świata.
  8. W przyszłą niedzielę 1 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Będzie także msza święta o godz. 19,30.

W imieniu całej wspólnoty parafialnej chcielibyśmy także wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły nam w przyozdobieniu naszej świątyni. Za piękne choinki dziękujemy Nadleśnictwu Ełk z panem nadleśniczym Arkadiuszem Malinowskim na czele, oraz jego współpracownikom Andrzejowi Piela oraz Grzegorzowi Dąbrowskiemu.

Dziękujemy panom Henrykowi Grupkajtysowi, Franciszkowi Lankamerowi i Pawłowi Jaroszewskiemu za ustawianie choinek. Za dekorowanie kościoła dziękujemy pani Irenie Kantorowskiej, Marii Konopko, rodzinie Marchel, Jaroszewskim, Koronkiewiczom, Ciołko, Ruchlewicz, Wierzchoń, lektorom i młodzieży z KSM-u, oraz wszystkim, którzy nam dopomogli składamy serdeczne podziękowanie. Niech Wam Pan Bóg błogosławi.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE