Ogłoszenia duszpasterskie na 16 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 16 Niedzielę Zwykłą

23 lipca 2023

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem liturgicznym Świętych Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej już dzisiaj modlitwą i wdzięcznością otoczmy osoby starsze w naszej wspólnocie.
  2. Dzisiaj po mszach świętych błogosławimy pojazdy i podróżujących. Ofiary składane z okazji błogosławieństwa są przeznaczone na wsparcie misjonarzy w ramach akcji Miva Polska.
  3. Dzisiaj także na mszy o godz. 18,00 zgromadzi się młodzież, która wyruszy na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Ksiądz biskup dokona uroczystego posłania młodzieży na spotkanie z Ojcem Świętym i z młodzieżą z całego świata.
  4. Pielgrzymi mający udać się pieszo na Jasną Górę zbierają intencje modlitewne, które będą odczytywane w czasie pielgrzymki. Znajdziemy ich przy wejściu do kościoła.
  5. Pielgrzymi z grupy Gołdap – Olecko zwracają się z prośbą o nocleg na terenie naszej parafii w nocy z czwartku na piątek Jest ich około 35 osób. Gdyby ktoś mógł przyjąć pielgrzymów u siebie na nocleg to byłby to wielki gest miłosierdzia. Osoby, które by się tego podjęły prosimy aby jeszcze dzisiaj zgłosiły się do zakrystii.
  6. W piątek 28 lipca rozpocznie się Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zostanie ona zainaugurowane mszą święta w naszej katedrze o godzinie 6,00 rano. Dlatego mszy świętej w tym dniu o godz. 7,00 nie będzie.
  7. Od 28 lipca zapraszamy do duchowego pielgrzymowania do Pani Jasnogórskiej. Codziennie od piątku o godz. 21,00 będzie się odbywał w katedrze Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami, którzy pieszo będą zdążać do Częstochowy.
  8. Pielgrzymi, którzy by chcieli dojechać na wejście pielgrzymki mogą się już zapisywać. Wyjazd do Częstochowy 10.08. o godz. 21,30, po Apelu w katedrze. Wyjście z Mykanowa o godz. 5,00, msza na Jasnej Górze o godz. 11,00. Następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich o godz. 15,00. Wyjazd z Częstochowy około godz. 16,30. Szacowany koszt wyjazdu to 150zł.
  9. W tym tygodniu przypada wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Kingi, we wtorek św. Jakuba Apostoła i Krzysztofa, w środę św. Joachima i Anny, w sobotę św. Marty. Już dzisiaj wszystkim solenizantom obchodzącym imieniny w tym tygodniu składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
  10. Pan Bóg wezwał do wieczności w minionym miesiącu: Pawła Trzaskę, Teresę Komor, Bożenę Cwingelberg, Andrzeja Pstrąga, Małgorzatę Bujko, Hannę Stępień, Sławomira Bartkieiwcza, Adama Bryzek i Wacława Rydzewskiego.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE