Ogłoszenia duszpasterskie na 15 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 15 niedzielę zwykłą

16 lipca 2023

  1. Dzisiaj wspominamy 68 rocznicę Obławy Augustowskiej. Diecezjalne uroczystości związane z tymi wydarzeniami odbywają się dzisiaj w Gibach.
  2. Również w dniu dzisiejszym oddajemy cześć ofiarom ludobójstwa na Wołyniu. Będziemy się za nich modlić podczas mszy o godz. 12,15, a następnie odbędzie się Anioł Pański przy pomniku Pomordowanych na Wschodzie na Placu Katedralnym.
  3. W liturgii Kościoła oddajemy dzisiaj cześć Matce Bożej z Góry Karmel – szczególnej patronki osób noszących szkaplerz. Stąd dzisiaj wieczorem o godz. 18,45 w kaplicy adoracji zapraszamy noszących szkaplerz na wspólną modlitwę. Można tego wieczoru również szkaplerz karmelitański przyjąć.
  4. W poniedziałek podczas wieczornej mszy będziemy się modlić z Wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny w intencji pielgrzymów, którzy podejmują drogę pątniczą.
  5. Za tydzień, w niedzielę, po mszach świętych będą zbierane intencje na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zwyczajem lat ubiegłych można będzie zapisywać intencje, które będą omadlane w czasie pieszej pielgrzymki. Ofiary składane z tej okazji będą wsparciem dla organizacji pieszej pielgrzymki. W przyszłą niedzielę o godz. 19,00 odbędzie się także spotkanie przedpielgrzymkowe.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się także błogosławieństwo pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej mszy będzie okazja do tego aby Bogu oddać pod opiekę pojazdy i podróżujących.
  7. Przypominamy o możliwości wyjazdu na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej – Wadowic – Łagiewnik – Zakopanego i na beatyfikację rodziny Ulmów. Pielgrzymka w dniach 07-10 wrzesnia.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE