Ogłoszenia duszpasterskie na 14 niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 14 niedzielę zwykłą

09 lipca 2023

  1. W najbliższy wtorek wspomnienie liturgiczne św. Benedykta z Nursji, patrona Europy oraz patrona naszych sióstr Benedyktynek. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić za siostry Benedyktynki i za dzieła, które prowadzą.
  2. W środę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu – Współpatrona naszej Ełckiej Diecezji.
  3. 15 lipca, w Rajgrodzie, odbędzie się 18. Pielgrzymka Kobiet Katolickich do Rajgrodu. Pielgrzymkę rozpocznie konferencja o godz. 10.45. Następnie uczestniczki wezmą udział w modlitwie różańcowej, która poprzedzi Mszę Świętą sprawowaną o godz. 12.30.  Spotkanie zakończy Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Z Ełku organizowany jest wyjazd autokarowy na to spotkanie. Wyjazd ok. 9.30 z Placu Katedralnego. Powrót do Ełku ok. godz. 17.00. Zapisy na wyjazd u p. Moniki pod numerem 508-529-492 do 10 lipca. Szczegóły znajdują się na plakacie.
  4. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Beatyfikację Rodziny Ulmów w Markowej w Diecezji Przemyskiej. Będzie połączony z nawiedzeniem sanktuariów na południu Polski: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Kraków – Łagiewniki, Zakopane – Krzeptówki, Ludźmierz. Rozpoczęcie pielgrzymki w czwartek 7 września – zakończenie 10 września uczestnictwem w mszy świętej beatyfikacyjnej. Zgłoszenia na wyjazd do kancelarii lub bezpośrednio do księdza proboszcza. Szacowany koszt wyjazdu to około 700zł.
  5. Zbliża się czas, kiedy po raz kolejny wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwają zapisy uczestników oraz przygotowania do pielgrzymki. Ełcką grupę Jaćwingowie poprowadzi ks. Tomasz, nasz wikariusz. Pielgrzymka rozpocznie się mszą w katedrze 28 lipca o godz. 6,00, a zakończy 11 sierpnia na Jasnej Górze. Będziemy tworzyli także grupę chętnych na dojazd autokarem na dzień wejścia pielgrzymki do Częstochowy.
  6. W przyszłą niedzielę 16 lipca chcemy modlitewna pamięcią dotknąć ofiary zbrodni ludobójstwa na Wołyniu. Mija w tym roku 80 lat od tych tragicznych wydarzeń. Podczas mszy świętej o godz. 12,15 będziemy modlić się w intencji ofiar ludobójstwa oraz o dar pojednania. Po mszy świętej przy pomniku Pomordowanych na Wschodzie, który znajduje się na parkingu przy katedrze, odmówimy Anioł Pański.
  7. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i miłego odpoczynku na pięknych Mazurach.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE