Ogłoszenia duszpasterskie na 13 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

  1. Wczoraj w naszym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przeżywaliśmy Noc Fatimską. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i czynne uczestnictwo w procesji.
  2. 15 lipca, w Rajgrodzie, odbędzie się 18. Pielgrzymka Kobiet Katolickich do Rajgrodu. Pielgrzymkę rozpocznie konferencja o godz. 10.45. O rozpoznawaniu kryzysu i  formach pomocy powie do zebranych kobiet  Jolanta Palma – suicydolog, konsultant i interwent kryzysowy, współorganizator kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”.
    Następnie uczestniczki wezmą udział w modlitwie różańcowej, która poprzedzi Mszę Świętą sprawowaną o godz. 12.30.  Spotkanie zakończy Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Z Ełku organizowany jest wyjazd autokarowy na to spotkanie. Wyjazd ok. 9.30 z Placu Katedralnego. Powrót do Ełku ok. godz. 17.00. Zapisy na wyjazd u p. Moniki pod numerem 508-529-492 do 10 lipca. Szczegóły znajdują się na plakacie.
  3. W najbliższą sobotę w Lipsku w Parafii Matki Bożej anielskiej jest organizowany Diecezjalne Spotkanie Teściowych. Szczegóły w najnowszym numerze Martyrii.
  4. Księża Salezjanie z Suwałk organizują Pieszą Ogólnopolską Pielgrzymkę do Wilna. Szczegóły na plakacie.
  5. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Beatyfikację Rodziny Ulmów w Markowej w Diecezji Przemyskiej. Będzie połączony z nawiedzeniem sanktuariów na południu Polski: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Kraków – Łagiewniki, Zakopane – Krzeptówki, Ludźmierz. Rozpoczęcie pielgrzymki w czwartek 7 września – zakończenie 10 września uczestnictwem w mszy świętej beatyfikacyjnej. Zgłoszenia na wyjazd do kancelarii lub bezpośrednio do księdza proboszcza. Szacowany koszt wyjazdu to około 700zł.
  6. Przypomnijmy, że małżonkowie Józef i Wiktoria Ulmowie w czasie okupacji ukrywali w swoim gospodarstwie ośmioro Żydów, za co 24 marca 1944 r. zostali zamordowani przez Niemców. Najpierw zabito ukrywanych Żydów, a potem całą rodzinę, w tym Wiktorię, która była w zaawansowanej ciąży, a także sześcioro dzieci – Stasia, Basię, Władzia, Frania, Antosia i Marysię. Najstarsze z nich miało 8 lat, a najmłodsze 1,5 roku. Ich beatyfikacja – 10 września w Markowej – będzie pierwszym w historii przypadkiem, kiedy do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina, w tym jeszcze nienarodzone dziecko.
  7. W tym tygodniu będziemy obchodzić I Czwartek i Piątek miesiąca. Po rannych mszach odbędą się nabożeństwa eucharystyczne. Nie będzie w miesiącach wakacyjnych odwiedzin chorych.
  8. Kancelaria w okresie wakacyjnym jest czynna we wtorki 8,00 – 10,00 i 16,00 -17,30 oraz w czwartki o 16,00-17,30.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE