Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedziele Zwykłą

11 czerwca 2023

  1. W miniony czwartek obchodziliśmy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. W imieniu całej wspólnoty parafialnej kierujemy słowa wielkiej wdzięczności wobec wszystkich osób, które pomagały przy przygotowaniu ołtarza, przy dekoracjach, i aktywnie uczestniczyły w całej liturgii. Szczególna wdzięczność wobec dzieci, które stworzyły piękną oprawę muzyczną przy drugim ołtarzu, za który odpowiadała nasza parafia.
  2. Do czwartku przeżywamy jeszcze Oktawę Bożego Ciała. Codziennie podczas nabożeństwa czerwcowego odbywa się procesja eucharystyczna, w czasie której śpiewamy Suplikację – Święty Boże…, wypraszając dar deszczu dla naszej ziemi. Zapraszamy do włączenia się do wspólnej modlitwy w tej intencji. W czwartek na zakończenie Oktawy odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo wianków i ziół.
  3. We wtorek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze święte o godz. 7,00 i 18,00. W tym dniu można uzyskać Odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje post piątkowy.
  5. W piątek o 16,30 spowiedź dzieci, które w niedzielę 18 czerwca o godz. 11,00 będą obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej.
  6. Także w piątek 16 czerwca po mszy wieczornej osoby noszące Szkaplerz Karmelitański zapraszamy do wspólnej modlitwy  w kaplicy adoracji.
  7. W sobotę nasza katedra będzie gospodarzem III Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Ełckiej. Do katedry przybędą wspólnoty  całej diecezji – Róże „Żywego Różańca”, i inne wspólnoty różańcowe, Matki w modlitwie, Rodzice modlący się za swoje dzieci, Margaretki, Wspólnota Krwi Chrystusa, Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.
  8. Program spotkania kongresowego w sobotę przedstawia się następująco: o godz. 9,30 – Rejestracja grup przybywających do katedry; od godz. 10,00 do 11,30 – Pierwsza część kongresu modlitewno-konferencyjna zakończona przejściem na Plac Świętego Jana Pawła II. Na Placu o godz. 12,15 rozpocznie się Ewangelizacyjne spotkanie, którego szczytem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 13,00. Po mszy świętej o godz. 14,15 wspólna Agapa.
  9. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce druga – parafialna część Kongresu Wspólnot i Stowarzyszeń. Wszystkie wspólnoty zapraszamy na mszę świętą o godz. 12,15, po której odbędzie się parafialny festyn z poczęstunkiem w postaci bigosu i specjałów z grilla oraz wspólną zabawą, która będzie animowała młodzież. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku, zdolności do narzekania czy złego humoru. Niech to będzie świętowanie całej naszej parafii jako wspólnoty wspólnot. Będziemy wdzięczni za wkład od wspólnot w postaci ciasta.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE