Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Trójcy Świętej

04. 06. 2023

            1. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w organizację Nocy Fatimskiej minionej soboty i modlitewnie ubogaciły to wydarzenie.

            2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku będzie transmitowana z Ełku przez TVP 1 i TVP Polonia. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na spotkanie organizacyjne na godz. 16,00 osoby, które mogłyby pomóc przy organizacji ołtarza, niesieniu chorągwi i baldachimu. Szczególnie zapraszamy mężczyzn z Bractwa Świętego Józefa.

            3. Dzisiaj także o godz. 19,15 w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się projekcja filmu o Błogosławionym Carlo Acutisie, którego relikwie są czczone w naszej ełckiej katedrze. Film jest bardzo wartościowy i bardzo dobrze zrobiony.

            4. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie przeprowadzona zbiórka charytatywna na rzecz bardzo ciężko chorego dziecka Aurelii. Dziecko choruje na bardzo złośliwy nowotwór i rodzice potrzebują naszego wsparcia. Już teraz serdecznie dziękujemy za dar serca wszystkim dobrodziejom.

            5. Do prac konserwatorskich w pracowni renowacji zabytków w Toruniu została oddana figura Chrystusa z przedsionka kościoła, oraz figura Matki Bożej, która znajdowała się jakiś czas w kaplicy adoracji. Gdyby ktoś chciał wesprzeć prace naprawcze to ofiary na ten cel można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej.

            6. Przygotowując się do Uroczystości Bożego Ciała Duszpasterstwo Młodzieży i Stowarzyszenie Rodzina Rodzin zaprasza na V Ełcki Wieczór Uwielbienia, poprzedzony warsztatami muzycznymi, który odbędzie się w środę o godz. 20,00 w naszej ełckiej katedrze. Włączmy się wszyscy w wielkie uwielbienie Boga, który przyjął postać chleba, aby zostać wśród nas.

            7. Uroczystości Bożego Ciała będą miały następujący przebieg: w kościele katedralnym msze święte o godz. 7,00; 8,30; 9,45; i 18,00. Główna msza święta odbędzie się na Placu św. Jana Pawła II o godz. 11,00, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicą Wojska Polskiego do czterech ołtarzy. Za drugi z ołtarzy odpowiada parafia katedralna.

            8.  Na piątek po Bożym Ciele ksiądz Biskup Ełcki udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ksiądz Biskup prosi aby jako akt pokutny odmówić modlitwę Ojcze nasz w intencji pokoju na świecie.

            9. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru naszego diecezjalnego miesięcznika Martyria.

            10. Wszystkim naszym dobroczyńcom, parafianom i gościom modlitwą wyrażamy wdzięczność za wszelką życzliwość i życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask na ten tydzień.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE