Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia

21 maja 2023

  1. W miniona sobotę ksiądz biskup Jerzy Mazur udzielił święceń kapłańskim trzem diakonom. Jeden z neoprezbiterów – ks. Kamil Wielgat otrzymał posłanie do objęcie od dnia 25 sierpnia funkcji wikariusza w naszej parafii. Przyjmujemy decyzje Księdza Biskupa jako wyraz zaufania i wyróżnienia dla naszej parafii, a księdza Kamila przyjmujemy z wielka radością.
  2. We wtorek po wieczornej mszy świętej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
  3. W najbliższy piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Modlitwą będziemy otaczać wszystkie mamy. Zachęcamy także aby w tym dniu przynieść Matce Bożej kwiat do jej ołtarza, wyrazić tym gestem wdzięczność naszej Matce Niebieskiej i prosić Maryję za te z naszych matek, które są już po drugiej stronie życia.
  4. W sobotę 27 maja o godz. 11,00 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej odbędzie się Różaniec Publiczny w intencji ochrony życia ludzkiego.
  5. W sobotę 27 maja w Studzienicznej odbędzie się spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci i Diecezjalny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy przygotowali dzieciom wiele atrakcji, min. rejs statkiem po jeziorze, konkursy i zabawy. Obchody będą transmitowane przez Telewizję Trwam. Z naszej parafii wyjedzie duży autokar z dziećmi, które przyjęły Komunię Świętą po raz pierwszy.
  6. Tego samego dnia wieczorem rozpocznie się Wigilia przed Zesłaniem Ducha Świętego. Na mszy wieczornej o godz. 18,00 Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
  7. Dnia 29 maja br. w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła będą miały miejsce uroczystości jubileuszowe Księdza Biskupa Ordynariusza oraz Księży Jubilatów i Sióstr Jubilatek świętujących swoje jubileusze kapłańskie i zakonne. W Katedrze Ełckiej o godz. 11.00 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia z udziałem wszystkich tegorocznych Jubilatów i Jubilatek oraz zaproszonych Gości. Na tę Eucharystię Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza szczególnie Wiernych z parafii z Ełku. Ksiądz Biskup świętuje w tym roku 25-lecie sakry biskupiej, 20-lecie pobytu w Ełku oraz 70-te urodziny, które przypadają 6 sierpnia. Jest to więc szczególna okazja aby Księdza Biskupa zawierzyć Matce Bożej Fatimskiej i otoczyć serdeczną modlitwą.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE