Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

14 maja 2023

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Nocy Fatimskiej oraz uroczystości I Komunii Świętej w dniu wczorajszym. Po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa 60 dzieci. Serdecznie dziękujemy paniom katechetkom za przygotowanie tej uroczystości, siostrom pracującym w naszej parafii, a przede wszystkim rodzicom za przekazaną dzieciom wiarę i przykład miłości. Dziękujemy również za dar ołtarza.
  2. W poniedziałek msza wieczorna z udziałem Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa w intencji diakonów, którzy w sobotę przyjmą święcenia kapłańskie.
  3. We wtorek 16 maja wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Zapraszamy po mszy świętej do kaplicy adoracji na modlitwę Bractwa Szkaplerza Karmelitańskiego.
  4. W środę po mszy wieczornej spotkanie Bractwa Św. Józefa.
  5. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona odmawiana w czasie Nabożeństwa Majowego o godz. 17,30.
  6. W sobotę o godz. 10,00, w naszej katedrze, ksiądz Biskup Jerzy Mazur udzieli święceń kapłańskich trzem diakonom.
  7. Także w sobotę, wieczorna msza święta będzie sprawowana w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji z udziałem Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
  8. Zachęcamy do nabycia książki o ks. Karolu Foksie, dawnym proboszczu kościoła katedralnego.
  9. Siostry Pallotynki, które w ostatnią niedzielę kwietnia zbierały na misje w Kamerunie chcą serdecznie podziękować za wsparcie duchowe i materialne. Zebrały na misje 5350 zł. Wielkie Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.
  10. Pan Bóg wezwał do wieczności w minionym miesiącu Romana Kondrackiego, Władysławę Olechnowicz, Teresę Kowalczyk, Tadeusza Łoniewskiego, Helenę Grinig oraz Hilarego Twardowskiego. Wieczny im Pokój.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE