Ogłoszenia duszpasterskie na 19 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 19 Niedzielę Zwykłą

13 sierpnia 2023

  1. Serdeczne podziękowania kierujemy wobec wszystkich uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę oraz tym, którzy udali się na powitanie pielgrzymów. Tym podziękowaniem obejmujemy także wszystkich dobroczyńców Ełckiej Pieszej Pielgrzymki oraz tych, którzy tworzyli wspólnotę modlitwy na codziennym apelu Jasnogórskim z muzycznymi animatorami na czele. Wielkie Bóg zapłać wszystkim za wszystko.
  2. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP ora Święto Wojska Polskiego w kolejną rocznicę cudu nad Wisłą. Msza święta za Ojczyznę z udziałem wojska i władz samorządowych o godz. 12,15. Po mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. W Uroczystość porządek mszy świętych taki jak w niedzielę z wyjątkiem mszy o godz. 19,30, która w tym dniu nie będzie sprawowana.
  3. W sobotę 19 sierpnia przypada 120 rocznica poświęcenia kościoła katedralnego. W tym dniu będziemy szczególnie dziękować Bogu za budowniczych tej świątyni, za jej dobrodziejów i za wszystkich, którzy posługiwali tutaj jako duszpasterze z księżmi biskupami na czele. Msze święte w tym dniu o godz. 7,00 i 18,00.
  4. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 12,15 będziemy wyrażać wdzięczność Bogu za posługę w naszej parafii ks. Tomasza Zajkowskiego. Ks. Tomasz decyzją naszego Pasterza zostaje posłany na studia specjalistyczne z Historii Kościoła i Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ks. Tomasz będzie z nami na mszy o godz. 12,15 w przyszłą niedzielę, kiedy będziemy mogli mu w imieniu wspólnoty podziękować z rok pięknej pracy duszpasterskiej. Oficjalnie posługę w parafii kończy 23 sierpnia. Na jego miejsce przyjdzie neoprezbiter – ks. Kamil Wielgat.
  5. Zapraszamy do udziały w pielgrzymce organizowanej przez naszą parafię do Krakowa – Łagiewnik – Zakopanego i na beatyfikację rodziny Ulmów w Markowej. Pielgrzymka w dniach 07-10 września. Zostało 8 wolnych miejsc. Duchowym opiekunem pielgrzymów będzie ks. Proboszcz.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE