Ogłoszenia duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą

1. Trwamy w modlitwie za naszych zmarłych w wypominkach o 17:30 i mszy zbiorowej codziennie o godz. 18:00. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone z tej okazji.

2. We wtorek kancelaria będzie czynna jedynie po południu, od godz. 16:00, ze względu na rekolekcje kapłańskie.

3. Zbliża się Święto Narodowe – Święto Niepodległości, które przypada w sobotę 11 listopada. W ramach miejskich obchodów tego święta, już dzień wcześniej, w piątek będziemy Bogu dziękować za dar wolności. O 16:30 na Placu św. Jana Pawła mężczyźni odmówią modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. Poprowadzą ją Wojownicy Maryi, którzy zapraszają wszystkich mężczyzn do zjednoczenia się na wspólnej modlitwie. Następnie o godz. 17:00, w katedrze, rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. W mszy weźmie udział Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego i przedstawiciele władz samorządowych.

4. W piątek wypominki będą odprawione po mszy świętej o godz. 18:00 ze względu na uroczystości.

5. Za tydzień w niedzielę kandydaci do bierzmowania są zaproszeni do przyjścia na mszę o godz. 18:00, po której odbędzie się spotkanie formacyjne.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na pomoc wspólnotom prześladowanym.

7. W sobotę 11 listopada po wieczornej mszy odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Chcemy Chrystusowi oddać w tej modlitwie nasze rany duchowe i fizyczne cierpienia, a jednocześnie dziękować za Bożą miłość.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE