Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla

 1. Parafia katedralna uzyskała zgodę Arcybiskupa Przemyskiego na otrzymanie relikwii I stopnia błogosławionej Rodziny Ulmów, których beatyfikacja odbyła się we wrześniu w Markowej w Archidiecezji Przemyskiej. Relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do naszej świątyni w sobotę 2 grudnia o godz. 14:00 przez księdza biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej Stanisława Jamrozka. Do tego wydarzenia będziemy się duchowo przygotowywać poprzez modlitewne Triduum. 
 2. W sobotę 2 grudnia uroczystość wprowadzenia relikwii. Zapraszamy wszystkich 
  do udziału w tych wydarzeniach, a szczególnie rodziny, którym patronują nowi błogosławieni. Zapraszamy wspólnoty działające przy naszej parafii i rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Ulmowie pokazują nam jak przekazać wiarę w rodzinie, jak tej wiary strzec, oraz jak ocalić człowieczeństwo nawet 
  w najbardziej ekstremalnych czasach i warunkach. 
 3. We wtorek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. Dzisiaj błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Prosimy wolontariuszy o pomoc 
  w ich rozniesieniu do domów naszych parafian. 
 5. Opłatki można również pobrać w zakrystii lub kancelarii. Mamy również opłatki dla różnych instytucji i grup, gdyby była taka potrzeba.
 6. W zakrystii można nabywać świece Caritas na stół wigilijny, wspierając tym samym Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt jednej świecy wynosi 20 zł.
 7. Od przyszłej niedzieli młodzież z KSM-u będzie rozprowadzała kartki świąteczne 
  z motywami religijnymi oraz własnoręcznie wykonane pierniki świąteczne. Datki zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie różnych inicjatyw na rzecz młodzieży.
 8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9:00, z jednym wyjątkiem. Chorzy, którymi opiekuje się ks. Robert będą odwiedzani w drugi piątek miesiąca ze względu na wyjazd ks. Roberta na rekolekcje. 
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE