Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 3 grudnia 2023

 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny oraz rok duszpasterski, który będzie przebiegał pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 2. Znakiem Adwentu jest roratnia świeca (symbolizująca Maryję) oraz wieniec adwentowy z czterema świecami, które będziemy zapalać w kolejne niedziele adwentu. 
 3. W adwencie będziemy celebrować mszę święta roratnią: w poniedziałki i soboty o godz. 6:45 rano. W środy o godz. 18:00. Msza roratnia będzie rozpoczynała się w ciemnościach, które będą rozjaśnione świecami i lampionami. Prosimy, aby je przynieść. Zapraszamy na roraty szczególnie dzieci.
 4. Codziennie także, od poniedziałku do piątku, o godz. 5:45 rano, w kościele będzie odprawiana jutrznia adwentowa. 
 5. Rekolekcje adwentowe w naszej wspólnocie rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu – 17 grudnia i potrwają do wtorku – 19 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. dr Jacek Uchan.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po rannej mszy nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa, którą poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa.
 7. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane o godz. 7:00, 12:00 i 18:00. Na mszę o godz. 18:00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Podczas mszy nastąpi poświęcenie medalików oraz spotkanie ze św. Mikołajem. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt jednej świecy to 20 zł.
 9. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 10. Chorzy, którymi opiekuje się ksiądz Robert zostaną odwiedzeni w najbliższy piątek, od godz. 9:00.
 11. W najbliższą sobotę po mszy wieczornej odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 12. Kandydaci do bierzmowania są zaproszeni do uczestnictwa w przyszłą niedzielę we mszy o godz. 18:00, po której nastąpi spotkanie formacyjne.
 13. Młodzież z KSM-u rozprowadza po mszach kartki świąteczne z motywami religijnymi oraz własnoręcznie wykonane pierniki świąteczne. Datki zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie różnych inicjatyw na rzecz młodzieży.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE