Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 10 grudnia 2023

1. Zapraszamy do udziału w mszach roratnich. W poniedziałki i soboty o godz. 6:45 rano, natomiast w środy na godz. 18:00. Codziennie także, od poniedziałku do piątku, jest odprawiana jutrznia adwentowa z medytacją o godz. 5:45 rano.

2. Serdeczna prośba o nieumieszczanie z tyłu kościoła i w przedsionku różnych starych gazet, książek i dewocjonaliów bez wiedzy duszpasterzy. Prosimy także o nieumieszczanie na figurach w kościele żadnych medalików i różańców. Figura Maryi to nie jest, za przeproszeniem, wieszak.

3. We wtorek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W środę 13 grudnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w 1981 roku. Na mszy wieczornej o godz. 18:00 będziemy Bożemu Miłosierdziu zawierzać ofiary tych smutnych wydarzeń – osoby zabite, poranione i skrzywdzone przez służby komunistyczne. Będziemy także zawierzać całą naszą Ojczyznę, aby duch i wartości Solidarności zostały na nowo wskrzeszone w naszych czasach.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Msze święte z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek według następującego porządku: godz. 7:00, 12:00, 16:30 (dzieci); 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. dr kan. Jacek Uchan. Tradycyjnie ofiary zbierane w ostatnim dniu rekolekcji będą wyrazem wdzięczności księdzu rekolekcjoniście.

6. Dzisiaj ofiary składane do puszek są wsparciem dla wspólnot katolickich na Wschodzie. Warto przypomnieć przy tej okazji, że nasza diecezja opiekuje się parafią w Abakanie, na Syberii, przy granicy z Mongolią, gdzie pracuje kapłan naszej diecezji, ks. Radosław Kwarciński.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE