Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 24 grudnia 2023

  1. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres Adwentu. W nocy natomiast będziemy wchodzić w misterium Bożego Narodzenia. Nie odbędą się msze w dniu dzisiejszym o godzinie 18:00 i 19:30.
  2. Obchody Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką. Pierwszej mszy o Bożym Narodzeniu o godz. 22:00 będzie przewodniczył ks. biskup Jerzy Mazur. Druga pasterka będzie sprawowana o godz. 24:00.
  3. W I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia msze święte o godz. 7:00, 8:30, 9:45, 11:00, 12:15 i 18:00. 
  4. Nie będzie mszy o godz. 19:30 w święta i w przyszłą niedzielę 31 grudnia.
  5. W środę wspomnienie św. Jana Apostoła. W tym dniu błogosławimy wino jako znak radości z przyjścia zapowiadanego w proroctwach Mesjasza.
  6. W czwartek 28 grudnia wspomnienie liturgiczne św. Młodzianków – dzieci pomordowanych z rozkazu Heroda. Wieczorem odbędzie się Marsz modlitewny, w którym Bogu będziemy dziękować za każde dziecko, za każdą matkę i każdego ojca, którzy przyjęli dar bycia rodzicem z odpowiedzialnością i miłością. Jednocześnie będziemy się modlić w intencji ochrony dzieci zagrożonych zabiciem. Marsz rozpocznie się w kościele Najświętszego Serca Jezusa o godz. 17:15, przejdzie ulicami w centrum Ełku i zakończy się mszą świętą o godz. 18:00 w katedrze pod przewodnictwem ks. Biskupa Dariusza. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do tego marszu. Wiemy, że planowane są zmiany w prawie, które przyczynią się do zagłady tych, którzy są najbardziej bezbronni, dlatego zapraszamy do marszu i modlitwy. 
  7. Za tydzień, w niedzielę, w ostatnim dniu roku, po mszy świętej o godz. 18:00, odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za miniony rok. Również o północy, w noc sylwestrową, będzie w katedrze ełckiej sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa ełckiego.
  8. Są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny. Ofiara za świecę jest wsparciem dla dzieci z ubogich rodzin. 
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE