Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023

1. Kończymy Stary Rok dziękując bogu za wszelkie błogosławieństwo, które stało się naszym udziałem w minionych 365 dniach. Dzisiaj o godz. 17:40 odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za miniony rok z prośbą o Boże Błogosławieństwo na kolejny Rok 2024.

2. O północy, w noc sylwestrową, w katedrze będzie sprawowana Eucharystia w intencji pokoju dla całego świata.

3. 1 stycznia będziemy obchodzić liturgiczną Uroczystość Maryi Świętej Bożej Rodzicielki, którą kończymy obchody oktawy Narodzenia Pańskiego. Msze święte jak w każdą niedzielę, będzie sprawowana także Eucharystia o 19:30.

4. W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9:00.

5. W piątek wieczorem, 5 stycznia, zapraszamy wszystkie wspólnoty działające przy naszej parafii na spotkanie opłatkowo – kolędowe. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:45 w salce przy budynku Kurii Biskupiej (z tyłu budynku, na dole). Będzie miło, jeśli ktoś będzie się chciał pochwalić kawałkiem upieczonego ciasta.

6. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywana Trzech Króli. Porządek mszy świętych jak w każda niedzielę. Nie odbędzie się jedynie msza święta o godz. 19:30. Błogosławimy tego dnia tradycyjnie kredę i kadzidło.

7. Tego dnia wyruszy z Placu Św. Jana Pawła, o godz. 13:00, Orszak Trzech Króli pod tegorocznym hasłem – „W jasełkach leży”. Przemarsz pochodu ulicami Ełku w stronę parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty na ul. Toruńskiej. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do tego radosnego wydarzenia.

8. Za tydzień, w niedzielę 7 stycznia, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza dzieci na spotkanie choinkowe po mszy o godz. 11:00.

9. Od wtorku 2 stycznia chcemy rozpocząć wizytę duszpasterską. Duszpasterze przychodzą z modlitwą i darem Bożego błogosławieństwa dla rodzin, oraz by poznać się lepiej poprzez bezpośredni kontakt. Prosimy, aby nie bać się tych spotkań i nie traktować ich jak zło konieczne. Jednocześnie dla wielu mieszkańców jest to jedyna forma spotkania, w której można zauważyć chociaż minimalny związek z parafią. Od wielu lat zamknięte drzwi przed duszpasterzami deklarują brak chęci utrzymania kontaktu z parafią („po kolędzie” przyjmuje 45

% parafian). Zawsze jesteśmy otwarci na wizytę duszpasterska w czasie bardziej dogodnym dla naszych najbardziej zapracowanych parafian.

10. Kolęda rozpoczyna się zazwyczaj około 15:30. W soboty od 9:30 przed południem i od 14:30 po południu. W tym roku będzie tylko mała grupka ministrantów, którzy muszą również realizować swoje obowiązki szkolne. Tradycyjnie prosimy o znaki wiary w czasie wizyty duszpasterskiej, czyli w miarę możliwości krzyż, świece, woda święcona. Rodziny, które są w stanie i mają taką potrzebę serca, prosimy z wielką wdzięcznością i szacunkiem, o ofiary na rzecz remontów przy naszej parafii oraz ofiarę na rzecz duszpasterzy.

11. Porządek wizyty duszpasterskiej:

02 stycznia (wtorek) – ul. Szkolna, Dąbrowskiego 10 i Stary Rynek;

03 stycznia (środa) – ul. Orzeszkowej 38, 36, 36A; 34 A;

04 stycznia (czwartek) – ul. Orzeszkowej 32, 30, 28, 26, 24, 24A, 22, 20; 19; 18, 17, 16; 15 i 15A;

08 stycznia (poniedziałek) – ul. Orzeszkowej 14 i 14A; 13, 11, 10, 9, 7 i 7A;

W związku z kolędą zmianie ulegną godziny pracy kancelarii parafialnej. Godziny otwarcia kancelarii od 2 stycznia:

Wtorek – godz. 8:00-10:00;

Sobota – godz. 8:00- 9:30.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE