Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 28 kwietnia 2024 r.

1. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy w kościele w Polsce Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej z okazji rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

2. We wtorek kancelaria czynna tylko po południu, od godziny 16:00.

3. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Codziennie o godzinie 17:30 będziemy trwali na uwielbieniu Boga w Najświętszym Sakramencie razem z Matką Bożą.

4. W środę 1 maja wspólnoty męskie diecezji ełckiej zapraszają na Pielgrzymkę Mężczyzn z Ełku (parafia pw. Św. Jana Pawła II) do Nowej Wsi Ełckiej (parafia pw. św. Józefa). W programie wspólna modlitwa i pielgrzymowanie, konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza święta pod przewodnictwem bpa Jerzego Mazura, biskupa ełckiego. Rozpoczęcie o godz. 8:30 w kościele św. Jana Pawła na Barankach.

5. W czwartek 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszania naszych barw narodowych.

6. W piątek 3 Maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane według niedzielnego porządku. Msza o godz. 9:45 będzie ofiarowana w intencji Ojczyny. Upamiętniamy w tym dniu również rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791 r.). W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

7. W sobotę 4 maja w parafii Zwiastowania NMP w Janówce, sześciu alumnów naszego Seminarium Duchownego otrzyma święcenia diakonatu.

8. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Po rannych Mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne.

9. Odwiedziny chorych w tym miesiącu wyjątkowo w czwartek od godziny 9:00.

10. Próba dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godzinie 16:00. A w przyszłą niedzielę 5 maja o godzinie 16:00 dodatkowa msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Po mszy spotkanie z rodzicami. Uroczystość I komunii Świętej odbędzie się 12 maja o godzinie 12:15.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE