Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 5 maja 2024 r.

1. W środę 8 maja obchodzimy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.

2. W czwartek 9 maja z inicjatywy wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca rozpoczynamy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii.

Czym jest ta forma rozbudzenia wiary na nowo? Wspomniane Seminarium Odnowy Wiary to 6-tygodniowe rekolekcje, które mają na celu wyjaśnić kolejno wszystkie momenty Mszy Świętej, aby głębiej i bardziej świadomie Ją przeżywać. Główne elementy rekolekcji to codzienne indywidualne rozważanie tekstu z podręcznika oraz 6 cotygodniowych spotkań w naszym kościele, w czwartki. Każde spotkanie w kościele będzie miało następujący porządek: konferencja tematyczna, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkania w małych grupach, w których Uczestnicy mogą podzielić się wnioskami z całego tygodnia osobistej pracy z tekstami zawartymi w podręczniku.

Wszystkich serdecznie zapraszamy. Rozpoczynamy o godz. 18:40.

3. W piątek 10 maja rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona odmawiana wraz z Litania Loretańską przed wieczorną mszą świętą.

4. W piątek także o godz. 16,00 pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

5. W sobotę 11 maja o godz. 10,00 w naszej katedrze zostaną udzielone święcenia prezbiteratu diakonowi Arturowi Tomkiewiczowi, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12,15 odbędzie się uroczystość przyjęcia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po raz pierwszy. Do I Komunii przystąpi 53 dzieci.

7. W najbliższą sobotę 11 maja po Mszy wieczornej o godzinie. 18,00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Poprowadzi ks. Radosław Orchowski.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE