Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 23 czerwca 2024 r.

1. Rozpoczął się okres wakacji. Dzieciom, młodzieży oraz pracownikom placówek edukacyjnych życzymy dobrego wypoczynku, a naszym gościom jak najlepszego czasu spędzonego w Ełku i na Mazurach. Prosimy o zadbanie nie tylko potrzeb ciała, ale i ducha.

2. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki w godzinach 8,00-10,00 i 16,00-17,30, oraz w czwartki w godzinach 16,00-17,30. W sprawach pilnych jesteśmy zawsze do dyspozycji.

3. Wspólnota Krwi Chrystusa serdecznie zaprasza na „Ekstremalną wieczorną i nocną Adorację Najświętszego Sakramentu” do Gołdapi, do parafii św. Leona Wielkiego na 29 czerwca 2024. Spotkanie modlitewne, połączone z konferencjami poświęconymi tematowi Eucharystii, rozpocznie się o godz. 17,00 i zakończy mszą świętą o północy. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

4. W dniu jutrzejszym 24 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Narodzin Św. Jana Chrzciciela. Msze święte o godz. 7,00 i 18,00.

5. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7,00, 12,00 i 18,00. W tym dniu za nawiedzenie kościoła katedralnego i za odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę można uzyskać odpust zupełny. Jest to dzień duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, którego będziemy wspierać modlitwą. Ofiary zbierane w tym dniu są wsparciem dla różnych dzieł Stolicy Apostolskiej, jest to tzw. „Świętopietrze”.

6. Dzisiaj po mszach świętych są zapisywane intencje, które będą omadlane w czasie Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. Ofiary składane z tej okazji są wsparciem na organizację pielgrzymki. Także dzisiaj o godz. 19,15 będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne dla osób, które chciałyby pójść pieszo do Pani Jasnogórskiej. Spotkanie w sali z tyłu kościoła.

7. Przypominamy, że do 30 czerwca trwają zapisy młodzieży, która chce w przyszłym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania. Deklarację można odebrać w kancelarii bądź zakrystii.

8. Od pierwszego września zmianie ulegnie grafik mszy świętych niedzielnych w naszej świątyni katedralnej. Msze święte będą odprawiane w godzinach: 7,00; 8,30; 10,00, 11,30 (z udziałem dzieci); 18,00 i 19,30. Zmiany są podjęte po konsultacjach z Radą Parafialną i ze względu na uwagi powizytacyjne księdza Biskupa Ordynariusza. Są one podyktowane również zmniejszającą się liczbą kapłanów oraz wiernych, którzy korzystają regularnie z sakramentów świętych.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE