Ogłoszenia duszpasterskie na 13 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

28 czerwca 2020

Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom chcemy przypomnieć o konieczności zasłonięcia ust i nosa w budynku kościoła. Jest to tym bardziej ważne z racji na coraz liczniejsze przypadki zachorowań na terenie naszego miasta.

  1. Dzisiaj po każdej mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na duszpasterstwo młodzieży. Wszystkim życzliwym osobom z serca dziękujemy. Po mszy o 12,15 spotkanie dla Kół Różańcowych i wymiana tajemnic.
  2. Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Modlitwą i ofiarami w tym dniu wspieramy różne działania Stolicy Apostolskiej. Msze święte o godz. 7,00, 12,00 i 18,00.
  3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W te dni nabożeństwa z adoracją Najświętszego Sakramentu po mszach rannych.
  4. W pierwszą Sobotę będziemy przeżywać Noc Fatimską. Rozpoczynamy ją różańcem o godz. 19,00. O poprowadzenie różańca prosimy Wspólnotę Dzieła Nieustannej Nowenny. Po różańcu msza o godz. 20,00 i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 22,30.
  5. Dzisiaj ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. W tym roku miała ona trochę odmienny charakter. Z serca dziękujemy dzieciom, za ich gorące serca. Mam nadzieję, że chociaż cześć z tych dzieci zechce zostać ministrantami i uczestniczyć w naszej dziecięcej scholii. Dziękujemy rodzicom za przekazaną wiarę, za zaangażowanie w przygotowania i za troskę o przygotowanie kościoła do uroczystości i za dar ołtarza. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę katechetek i innych nauczycieli. To panie katechetki wykonały ogromną pracę z naszymi dziećmi za co serdecznie dziękujemy.
  6. Zaczyna się czas wakacji i urlopów. Naszym parafianom i gościom życzymy jak najlepszego wypoczynku i radosnych spotkań. Pamiętajmy, że także  w czasie wakacji Pan Jezus czeka aby nas umacniać słowem i sakramentami. W miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę mszy o godz. 19,30. Natomiast w parafii Najświętszego Serca Jezusa będzie w niedziele podczas wakacji sprawowana msza o godz. 20,00.
  7. Wszystkim dobroczyńcom naszej wspólnoty parafialnej składamy serdeczne podziękowanie za dary duchowe i materialne.
  8. Pan Bóg wezwał do wieczności w minionym czasie śp. Aleksandrę Kiśluk. Polecajmy ją Bożej Miłości.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE