Ogłoszenia duszpasterskie na 27 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

04 października 2020

 1. Dzisiaj po każdej mszy świętej przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na pomoc Domowi Samotnej Matki w Ełku. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.
 2. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Szczególnie serdecznie zapraszamy na 15,00 na Koronę do Bożego Miłosierdzia.
 3. Obecne czasy charakteryzują się szczególnym kryzysem ojcostwa i brakiem podejmowania przez mężczyzn współodpowiedzialności za religijne wychowywanie dzieci. Dlatego chcemy aby przy naszym sanktuarium zawiązała się męska grupa modlitewna pod patronatem św. Józefa. Chcemy męską modlitwą otoczyć duchową opieką rodziny przeżywające różnego rodzaje kryzysy. Spotkania pod patronatem św. Józefa będą się odbywać w poniedziałki o godz. 19,00. Potrwają około 20 minut. Zapraszamy na nie tylko mężczyzn.
 4. W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu szczególne zaproszenie kierujemy do Członków Kół Różańcowych. Chcielibyśmy w tym dniu przeżyć wspólnie dzień skupienia. Rozpocząłby się o godz. 15,00 w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie w sali za kościołem obyłoby się spotkanie formacyjne z konferencją. A po konferencji wspólna agapa (można wnieść swój wkład poprzez ciasto). Zakończylibyśmy modlitwą różańcową w kościele o godz. 17,15.
 5. W sobotę 10 października o godz. 19 w naszej świątyni odbędzie się wspaniały koncert zatytułowany Redemptor – Odkupiciel. Będzie on ucztą duchową i artystyczną, na którą złoży się śpiew gregoriański wykonany przez żeńską scholę gregoriańską, połączony z improwizacjami saksofonowymi wykonanymi przez profesora Akademii Muzycznej w Warszawie Pawła Gusnara. Muzyce będą towarzyszyły myśli za czerpnięte z posługi słowa prymasa Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka po mszach świętych na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.
 7. Przypominamy o modlitwie różańcowej w naszym sanktuarium. Codziennie o godz. 17,15. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16,30.
 8. Dzieci zachęcamy do zabierania ze sobą „Ziarna” i do przynoszenia na mszę o 11,00 rozwiązań łamigłówki. Co niedziela losujemy nagrody.
 9. Coraz częściej w tym jesiennym czasie nasze myśli biegną w kierunku naszych drogich zmarłych. Chcemy nie tylko zatroszczyć się o ich groby ale ogarnąć ich pamięć jeszcze głębszą modlitwą. Jedną z tradycyjnych form modlitewnych są Wypominki. Z tyłu kościoła już są wyłożone kartki na Wypominki na Mszą Zbiorową za naszych zmarłych. Serdecznie prosimy o zaznaczenie z drugiej strony kartki ulicy przy której mieszka ofiarodawca, w celu lepszego zaplanowania kolejności wyczytywanych wypominek.
 10. Wszystkim dobrodziejom naszej wspólnoty serdeczne podziękowania za wszelką pomoc duchową i materialną. W minioną niedzielę na fundusz remontowy zebrane zostało 4100 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy Drogich Parafian do kupna najnowszego, październikowego
  nr Martyrii. Numer poświęcony głównie Matce Bożej i Jej potężnej broni, jaką jest różaniec. O Jego sile i mocy w naszej Martyrii sporo tekstów. Wywiad z Siostrą Pudełko o pięknie i istocie kobiety, również jest tematem godnym zauważenia. Relacje z różnych terenów misyjnych jak Bangladesz, czy Kuba pozwolą nam zauważyć jaka jest istota misji i jak pracują przebywający tam misjonarze. Również znajdziemy w tym nr tematy rodzinne, rolnicze, historyczne, społeczno-obyczajowe, kulturalne. Szczególnie proszę zwrócić uwagę na artykuł ks. Mariusza Hana, jezuity: Kultura bez kultury? Wyjaśnia nam w sposób obrazowy czym jest kultura, do czego prowadzi i jakie są jej ogólne zasady. Zapraszamy również na spotkanie z rodzonym bratem ks. Jerzego Popiełuszki, w przeddzień rocznicy jego śmierci. Martyria w naszych domach!! Zapraszamy. Warto ją mieć.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE