Ogłoszenia duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

11 października 2020

  1. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie modlitewne Grupy św. Józefa  w poniedziałek o godz. 19,00.
  2. Od wtorku rozpoczniemy modlitwę nowenny do św. Jana Pawła II, którego wspomnienie liturgiczne przypada na 22 października. Chcemy w tej nowennie modlić się szczególnie o ochronę ludzkiego życia i jego godności, od poczęcia do śmierci. Ta intencja jest tym bardziej aktualna dzisiaj, ponieważ 22 października Trybunał Konstytucyjny będzie decydował o przepisach, które pozwalają na aborcję z powodów eugenicznych.
  3. W piątek 16 października przypada kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Na wieczornej mszy chcemy Bogu dziękować za ten pontyfikat. Młodzież z KSM-u będzie po mszy świętej rozdawać cytaty z jego nauczania, podobnie także w niedzielę.
  4. W środę przypada Dzień Nauczyciela. W tym dniu będziemy się modlić szczególnie za wszystkich pracowników naszych szkół i uczelni.
  5. Nasza wspólnota parafialna przygotowuje się do katechez dla dorosłych w duchu Nowej Ewangelizacji. Katechezy poprowadzą członkowie Ruchu Drogi Neokatechumenalnej. W przyszłą niedzielę skierują do nas słowo zaproszenia na spotkania z Jezusem w Słowie Bożym i we wspólnocie Kościoła. Katechezy rozpoczną się 19 października.
  6. W czwartek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Główne modlitewne spotkanie odbędzie się w parafii Opatrzności Bożej na ul. Suwalskiej, o godz. 16,00.
  7. W sobotę wieczorem odbędzie się msza i adoracja z modlitwą o uzdrowienie.
  8. Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną. Będzie to dzień modlitwy za misje i misjonarze, oraz okazja do refleksji nad naszą wiarą, która umacnia się gdy jest przekazywana. Ofiary, które będą zbierane na tacę są przeznaczone na dzieło misyjne Kościoła.
  9. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na rzecz domu Samotnej Matki w Ełku. Zostało zebrane 700 złotych. Nasz Ełcki Caritas daje nam kolejną okazję do pomocy ludziom ubogim. Rozprowadzamy kalendarze – piękne i praktyczne, bogate w różnego rodzaju przepisy kulinarne i ciekawostki z różnych dziedzin życia. Koszt kalendarza to 15 zł.
  10. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę wypominek oraz do włączenia swoich zmarłych w intencję mszy zbiorowej, która będzie odprawiana przez cały listopad. Kartki z wypominkami są do zabrania z tyłu kościoła. Można je składać do zakrystii, kancelarii, bądź do skrzyni z przodu kościoła.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE