Ogłoszenia duszpasterskie na 29 Niedziele Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

18 października 2020

  1. Tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny, niech to będzie owocny czas modlitwy za misje i misjonarzy oraz czas ofiarowania cierpienia i jałmużny za misje.
  2. W poniedziałek na wieczornej mszy świętej spotykają się członkowie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Przed mszą świętą Koronka do Ducha Świętego. Jest to również dzień śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, za którego przyczyną będziemy się tym dniu szczególnie modlili o sprawiedliwość społeczną.
  3. W czwartek 22 października wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II – Patrona miasta Ełku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu za naszą Ojczyznę i za chorych z powodu pandemii. O godzinie 21 w katedrze odbędzie się z tej okazji Apel Jasnogórski z modlitwą za mieszkańców naszego miasta. Dzisiaj nasza młodzież będzie po mszach rozdawać karteczki z wypowiedziami św. Jana Pawła.
  4. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych w formie wypominek i mszy zbiorowej. Kartki wypominkowe leżą z tyłu świątyni. Przez cały listopad wieczorem będziemy przywoływać pamięć o naszych zmarłych. Przed mszą wieczorną będą modlitwy wypominkowe, a o godz. 18,00 będzie sprawowana msza zbiorowa za zmarłych.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy o 12,15 odbędzie się krótkie spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Ofiary zbierane na tacę w ostatnią niedzielę miesiąca są przeznaczone na fundusz remontowy naszego kościoła.
  6. Dziękujemy z serca wszystkim dobrodziejom naszej wspólnoty za wsparcie modlitewne i materialne.
  7. Przypominamy wszystkim o obowiązku noszenia maseczek w kościele i o dezynfekcji dłoni. W związku z nowymi rozporządzeniami naszych władz informujemy, że w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 70 osób. Komunię świętą możemy przyjmować na dłoń, lub w dotychczasowy sposób. Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na rękę są proszone o podchodzenie do kapłana udzielającego Komunii z prawej strony świątyni, przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej. Tam pierwszeństwo mają osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę. Bardzo prosimy o wzajemny szacunek i uszanowanie wrażliwości bliźniego.
  8. Bóg wezwał do wieczności w minionych dniach śp. Ludomira Sokołowskiego, Zbigniewa Bielskiego oraz Mariannę Hamsik. Wieczny im pokój.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE