Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

28 lutego 2021

  1. W dniu jutrzejszym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Na wieczornej mszy świętej będziemy ich wszystkich ogarniać wspólnotową modlitwą. Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.
  2. W czwartek 4 marca obchodzimy Święto św. Kazimierza Królewicza. Jednocześnie jest to I Czwartek Miesiąca. Po porannej mszy odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne w intencji nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.
  3. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9,00, a po południu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – o godz. 16,30, 17,15 i 19,00. Na Drogę Krzyżową o godz. 19,00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne.
  4. W I Sobotę Miesiąca po rannej mszy odbędzie się nabożeństwo różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  5. W niedzielę 7 marca o godz. 14,00 odbędzie się modlitewne spotkanie z krótką konferencją dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii i Bierzmowania. Spotkanie  w salce za kościołem.
  6. Przypominamy o Nabożeństwie Gorzkich Żali, które się odbywa w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17,15.
  7. W nasze przygotowanie się do Świąt Wielkiej Nocy wpisane są parafialne rekolekcje wielkopostne. Rozpoczną się one w IV Niedzielę Wielkiego Postu 14 marca i potrwają do wtorku. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty – ks. Krzysztofa Karbowskiego, który wiele lat posługiwał jako misjonarz na Syberii i za całą naszą wspólnotę parafialną.
  8. Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary składane w ramach kolędy na rzecz naszej wspólnoty i za wszelkie dary duchowe.
  9. Dzisiaj po każdej mszy świętej zbieramy ofiary do puszki na cele misyjne realizowane poprzez Dzieło Pomocy Ad Gentes.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE