Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

14 marca 2021

 1. Od tej niedzieli rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. Zapraszamy do uczestnictwa we wszystkie dni i zasłuchania się w głoszone Słowo Boże. Czas rekolekcji to nie tylko odbyta spowiedź, ale przede wszystkim czas dany Bogu, aby mógł poruszyć nasze serca i prostować ścieżki naszego życia. Otaczajmy także naszą wspólnotową modlitwą księdza Krzysztofa Karbowskiego, który będzie nas prowadził drogami Słowa Bożego.
 2. Program rekolekcji na poniedziałek i wtorek: msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 7,00; 12,00; 16,30 (do dzieci) i 18,00.
 3. We wtorek po wieczornej mszy świętej zapraszamy do wspólnej Adoracji Krzyża Świętego. Zaproszenie na Adorację Krzyża kierujemy także do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Wasza obecność będzie bardzo cenna. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać przed każdą z mszy rekolekcyjnych. Będzie około 6 spowiedników.
 4. W ostatnim dniu rekolekcji ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność duszpasterską podejmowaną przez księdza Krzysztofa.
 5. W poniedziałek wieczorna msza święta będzie sprawowana z uczestnictwem członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa w intencji o łaskę nawrócenia i wzbudzenia wiary u ludzi obojętnych w swojej wierze.
 6. Po wieczornej mszy świętej w poniedziałek o godz. 18,45 będzie spotkanie formacyjne mężczyzn z Bractwa Świętego Józefa. Zapraszamy kolejnych mężczyzn do włączenia się w to dzieło. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.
 7. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa. Msze święte o godz. 7,00; 12,00 i 18,00. Na mszę wieczorną zapraszamy szczególnie pary małżeńskie. Chcemy w dniu świętego Józefa przeprowadzić odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a rodziny naszej parafii oddać szczególnej opiece tego świętego Patrona. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 8. W piątek Drogę Krzyżową o godz. 17,15 poprowadzą mężczyźni. Będziemy modlić się w intencji rodzin przeżywających kryzysy małżeńskie
 9. Przypominamy o tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych w naszej parafii. Drogi Krzyżowe w piątek o godz. 16,30 i 17,15. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17,15 z kazaniem pasyjnym.
 10. W sobotę po wieczornej mszy świętej odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 11. Od dzisiaj rozpoczynamy rozprowadzanie Baranków Wielkanocnych, które mogą stać się naszą cegiełką na rzecz budowy centrów senioralnych w Ełku i Suwałkach prowadzonych przez Caritas. Koszt baranka to 6 złotych. Młodzież z KSM-u proponuje nabycie kartek świątecznych z chrześcijańskimi motywami wielkanocnymi. Młodzież będzie czuwała przy wyjściu z kościoła.
 12. Dwa tygodnie temu zbieraliśmy ofiary na rzecz misji. Zostało zebrane 1350 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane indywidualnie na rzecz parafii i za ofiary kolędowe. Bardzo się przydadzą, ponieważ rozpoczęliśmy prace remontowe w domu parafialnym.
 13. Kilka dni temu zostały podjęte na nowo działania przy renowacji organów. Zostały przeprowadzone prace usuwania kornika i innych szkodników. Oraz rozpoczęły się działania przy odnawianiu i złoceniu prospektu organowego. Zaraz po Wielkanocy ma się rozpocząć składanie naszego instrumentu.
 14. Dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania obecnych na mszy zapraszamy do zakrystii i wpisanie się na listę.
 15. Pan Bóg wezwał do wieczności w minionych dniach:  Hieronimę Michniewicz, Stanisława Kochanowskiego, Irenę Ostrowską, Ryszarda Cwalinę i Teresę Wojtach.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE