Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

21 marca 2021

  1. Od dzisiejszej niedzieli wkraczamy w bezpośrednie przygotowania do wspomnienia Męki Pańskiej i Zmartwychwstania. Znakiem tajemnicy krzyża są zasłonięte krzyże  w naszej świątyni. Krzyż odsłoni nam swój sens i stanie się znakiem miłości Boga w Wielki Piątek.
  2. Codziennie po wieczornej mszy świętej modlimy się nowenną przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego w intencji ochrony życia ludzkiego.
  3. W środę 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
  4. W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 7,00; 12,00; 15,30 i 18,00. Jest to jednocześnie 29 rocznica powstania Diecezji Ełckiej, za co będziemy Bogu dziękować z księdzem Biskupem Jerzym i kanonikami Kapituły Katedralnej na mszy o godz. 12,00.
  5. W tym dniu będziemy mogli również podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na mszach o godz. 12,00 i o 18,00. Jest to to dar modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone i trwa przez 9 miesięcy.
  6. Na mszę o godz. 18,00 zapraszamy szczególnie młodzież maturalną. Będziemy się modlić tego wieczora za wszystkich maturzystów i za całą młodzież, aby na wzór Maryi podejmowali mądre i głębokie wybory w swoim życiu. Po wieczornej mszy świętej odbędzie się Misterium Męki Pańskiej  – Ślady Losu. Z wspaniałą oprawą muzyczną i scenami nawiązującymi do naszych realiów życia, będziemy zaproszeni do mistycznego spotkania z Jezusem Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym.
  7. W piątek tradycyjne Drogi Krzyżowe. Ze względów pandemicznych nie odbędzie się Droga Krzyżowa po ulicach miasta. Drogi Krzyżowe o 16,30; 17, 15 i dodatkowo o godz. 19,00 dla dzieci pierwszokomunijnych. O nabożeństwie krótkie spotkanie formacyjne.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy celebrować Niedzielę Męki Pańskiej. Na każdej z mszy odbędzie się poświęcenie palm. Na mszy o 12,15 będziemy modlić się z Kołami Żywego Różańca i towarzyszyć nam będzie śpiewana Męka Pańska.
  9. O mszach świętych można u młodzieży zaopatrzyć się w palmy wielkanocne oraz kartki świąteczne. Zachęcamy do nabycia baranków wielkanocnych przez co pomagamy seniorom.
  10. Pod kościołem jest także organizowana zbiórka pieniędzy na ratowanie małego Nikodema, który choruje na zanik mięśni i rodzina potrzebuje zebrać kolosalną kwotę na ratowanie swego dziecka. Bardzo zachęcamy do podzielenia się w ramach jałmużny wielkopostnej.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE