Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

14 lutego 2021

  1. Tą niedzielą rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Po mszach świętych młodzież z KSM-u chce obdarować nas serduszkami w dniu św. Walentego. Ten dzień chce nam także przypomnieć, że Bóg jest Miłością i każda prawdziwa miłość ma w Bogu swoje źródło.
  2. W poniedziałek na wieczornej mszy modlimy się z wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa o ożywienie religijne w rodzinach.
  3. Po wieczornej mszy w poniedziałek zapraszamy wszystkich mężczyzn na spotkanie Grupy Św. Józefa.
  4. We wtorek po wieczornej mszy odbędzie Krąg Biblijny.
  5. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu wiernych w wieku 18-60 lat obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzymaniu się od pokarmów mięsnych oraz na ograniczeniu ilości spożywanego pokarmu. Msze święte z posypaniem głów popiołem będą sprawowane w godzinach 7,00, 12,00, 15,30 i 18,00.
  6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16,30 z udziałem dzieci, a o 17,15 dla wszystkich.
  7. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie sprawowana w intencji dzieci i młodzieży – ofiar nadużyć seksualnych. Cały ten dzień będzie przeżywany w Kościele w Polsce, jako Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego nieletnich pod hasłem „Wspólnota ze Zranionymi”.
  8. W niedzielne popołudnia o godz. 17,15 będziemy modlić się nabożeństwem Gorzkich Żali. Za udział w Drodze Krzyżowej i w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
  9. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Martyrii, w którym znajdziemy także informacje związane z duszpasterstwem w naszej wspólnocie parafialnej.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE