Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedziele Zwykłą

27 czerwca 2021

  1. We wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7,00, 12,00 i 18,00. Ofiarami zbieranymi w tym dniu wspieramy dzieła Stolicy Apostolskiej.
  2. Przed nami I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  3. W sobotę wieczorem zapraszamy do udziału w Nocy Fatimskiej. O 19 godzinie rozpocznie się różaniec, który poprowadzi Wspólnota Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. O godz. 20,00 msza święta zakończona procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej z lampionami. Po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22,30.
  4. Zachęcamy do nabywania pamiątek związanych z naszym sanktuarium. Posiadamy także modlitewniki z dużymi literami dla seniorów w cenie 12 zł, oraz specjalny modlitewnik wakacyjny z czytaniami biblijnymi na każdy dzień.
  5. Na czas wakacji zmieniają się godziny funkcjonowania naszej kancelarii parafialnej. Będzie otwarta we wtorek w godzinach 8,00-10,00 oraz 16,00-18,00; oraz w czwartki w godzinach 16,00-18,00. W nagłych przypadkach służymy pomocą zawsze. Podczas wakacji nie będzie również mszy w niedzielę o godz. 19,30. O godz. 20,00 będzie odprawiana msza w kościele Serca Jezusowego.
  6. W sobotę 3 lipca 2021 roku odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej.

Program pielgrzymki jest następujący:

11.00 – powitanie pielgrzymów i konferencja;

11.25 – modlitwa różańcowa i możliwość spowiedzi św.;

12.00 – Msza św. – przewodniczy Ks. Bp Adrian Galbas;

Po Mszy – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Imienia Jezus, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Akt Zawierzenia, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdski. Zakończenie. 

  • Wszystkim gościom naszej parafii i miasta oraz naszym drogim parafianom życzymy dobrego tygodnia pełnego Bożego błogosławieństwa oraz bezpiecznego wypoczynku.
  • Bóg wezwał do wieczności w minionych dniach Irenę Podgrudną, Daniela Dziondziakowskiego, Pawła Jurskiego, Sylwię Gilun i Stanisława Szafranko. Wieczny im Pokój.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE