Ogłoszenia duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą

31 października 2021

  1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Ten dzień przypomina nam o powołaniu wszystkich ludzi do świętości, która jest naturalnym powołaniem człowieka. Chcemy w tym dniu oddać chwałę Bogu, który pragnie aby wszyscy ludzie zostali zbawieni, wielu znamy z imienia, a wielu świętych pozostaje znanych tylko Bogu. Ich chcemy prosić o orędownictwo za nami w dniu 1 listopada.
  2. Tradycyjnie udajemy się także w tych dniach na nasze cmentarze, gdzie będą odprawiana nabożeństwa za zmarłych oraz msze święte. Porządek nabożeństw na ełckich cmentarzach przedstawia się następująco:


 Program modlitw na Cmentarzu Głównym będzie następujący:
 – Od g. 9.00 – modlitwy za zmarłych przy kaplicy cmentarnej
 – O g. 11.00 – Msza św. – na zewnątrz przy kaplicy cmentarnej
 – Po Mszy św. tradycyjna procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych
 – Zakończenie i błogosławieństwo przy kaplicy cmentarnej. Mszy św. i procesji przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki

Na Cmentarzu Nr 2, czyli k/”Murbetu” będzie następujący:
 – Od g. 9.30 – modlitwy za zmarłych
 – O g. 10.00 – Msza św., a po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych

Na Cmentarzu w Bartoszach także o g. 10.00 modlitwy za zmarłych bez Mszy św. a po nich Procesja po cmentarzu.

  • W katedrze w Uroczystość Wszystkich Świętych msze święte będą sprawowane w następującym porządku: 7,00; 8,30; 9,45; 18,00 i 19,30; W czasie wieczornych wypominek będziemy modlić się szczególnie za zmarłych, którzy odeszli w minionym roku.
  • W dniu 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, a szczególnie zmarłych czekających na pełnię zbawienia w czyśćcu. Msze święte w katedrze będą sprawowane o godz. 7,00 – za kapłanów; 12,00; 15,30 i 18,00.
  • Przez cały listopad o godz. 17,30 będą odprawiane wypominki, a o godz. 18,00 będzie odprawiana msza święta zbiorowa. Z serca dziękujemy za ofiary składane z okazji wypominek.
  • W tym tygodniu przypadają I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Po rannych mszach będą odprawiane tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9,00. Spowiedź dzieci o godz. 16,30.
  • Przypominamy o trwających w naszej wspólnocie Rekolekcjach Seminarium Odnowy Wiary. Zawsze można się w nie włączyć. Spotkania w czwartki o godz. 19,00.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE