Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

 • 06 marca 2022
 • Witamy w naszej parafii diakona Bartosza Chrulskiego, który od środy popielcowej rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej wspólnocie. Bardzo się cieszymy tym faktem i jest to dla nas wyraz zaufania księdza biskupa, że wszyscy przyczynimy się do dobrego uformowania i omodlenia przyszłego kapłana.
 • Rozpoczęliśmy Wielki Post w cieniu tragedii, która dzieje się na terenach Ukrainy. Jako wspólnota parafialna trwamy na modlitwie za dzielny naród ukraiński, ale chcemy pomóc także materialnie. W ubiegłą niedzielę i w środę popielcową zbieraliśmy ofiary do puszek. Zostało zebrane 9550 zł i 1000 zł dołożyliśmy z kasy parafialnej. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom, które pomagały zbierać ofiary.
 • Istnieje potrzeba pomocy w formie konkretnych produktów, których wykaz można znaleźć w naszym czasopiśmie Dialog, lub na stronie ełckiej Caritas.
 • ŻYWNOŚĆ

mleko UHT, płatki zbożowe, żywność w słoikach (gołąbki, pulpety, fasolka po bretońsku, flaczki, itp.), konserwy mięsne, pasztety, ryby w puszkach, paprykarze, dżemy, olej, mąka, ryż, płatki, makaron, cukier, pieczywo chrupkie, herbata, słodycze

 • ŚRODKI HIGIENY I CZYSTOŚCI

płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, podpaski, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, płyn do mycia naczyń, mleczko do czyszczenia, itp.

 • PODSTAWOWE ŚRODKI MEDYCZNE

witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie (również dla dzieci), opatrunki, plastry, środki dezynfekcji i ochrony osobistej

 • NACZYNIA KUCHENNE JEDNORAZOWEGO UŻYTKU

 talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, kubek

 • INNE PRODUKTY

Latarki, baterie, podkłady jednorazowe na łóżka, prześcieradła nieprzemakalne, koce, ręczniki, poduszki, kołdry, pościel

 • Rzeczy te można przynosić do domu parafialnego, lub od razu do magazynu naszego parafialnego Zespołu Caritas, który znajduje się na lewo od budynku kościoła. Będziemy przyjmować pomoc charytatywną we wtorek w godz. 8-10; 16,00-17,30; środę 16,00-17,30; czwartek 16,00-17,30; piątek 16,00-17,30; sobota 8,00-10,00.
  Rzeczy te będą systematycznie segregowane i przewożone do centrali Caritas. W miniony piątek wyjechały już dwa tiry z pomocą charytatywną na Ukrainę. Prosimy o nie przynoszenie ubrań oraz rzeczy używanych.
 • Dzisiaj o godz. 15,00 będzie sprawowana msza święta w języku łacińskim w rycie liturgii posoborowej.
 • We wtorek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim drogim paniom już dzisiaj składamy jak najserdeczniejsze życzenia i chcemy was otoczyć modlitwą na mszy wieczornej. We wtorek po mszy wieczornej będzie miało miejsce spotkanie Kręgu Biblijnego, poświęcimy go ważnym kobietom w Biblii.
 • W modlitwie o pokój mogą nam pomóc nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17,15 będą odprawiane Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną. W piątki Drogi Krzyżowe. Dla dzieci o godz. 16,30; dla wszystkich o godz. 17,15.
 • W najbliższy piątek, podczas Drogi krzyżowej dla dzieci, zostaną poświęcone ich książeczki pierwszokomunijne.
 • W sobotę wieczorna msza święta oraz adoracja po mszy wieczornej będą sprawowane w intencji o uzdrowienie duszy i ciała, oraz połączone z błaganiem do Boga o dar pokoju dla świata.
 • Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Pomocy Misjom Ad Gentes.
 • Także za tydzień w naszej parafii gościć będziemy przedstawicieli kleryckiego koła misyjnego WSD w Ełku „Baba Yetu”. Na wystawie zaprezentowane będą eksponaty, jak i również produkty z krajów misyjnych, które będzie można nabyć, wspierając w ten sposób dzieło misyjne.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, którzy materialnie i duchowo nas wspomagają. Ostatnia zbiórka na tacę na fundusz remontowy wyniosła 3870 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE