Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą

27 lutego 2022

  1. W dniu dzisiejszym łączymy się z ofiarami rosyjskiej agresji na Ukrainie. Chcemy to uczynić poprzez dar modlitwy oraz poprzez pomoc materialną, którą będziemy zbierać  po mszach świętych dzisiaj i w środę popielcową. Te ofiary będą przeznaczone na Caritas, który je dalej będzie dystrybuował. Zgłosiliśmy także gotowość na przyjęcie kilkunastu uchodźców w naszym domu parafialnym.
  2. We wtorek będzie obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na wieczornej mszy świętej chcemy ogarniać modlitwą i wspomnieć wszystkie ofiary sowieckiej i komunistycznej opresji. Po mszy przejdziemy pod pomnik pomordowanych na wschodzie, znajdujący się przy parkingu, gdzie będziemy mogli zapalić znicze. Zachęcamy aby przynieść ze sobą znicze i zapalić je, także za współczesne ofiary rosyjskiej przemocy. Niech będzie to wyrazem naszej solidarności z narodem ukraińskim.
  3. W najbliższą środę 2 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W środę popielcową zachowujemy post ścisły – czyli jeden obfitszy posiłek i dwa skromniejsze. Obowiązek zachowania tego postu dotyczy osób w przedziale wiekowym 18-60 lat. Ojciec Święty prosi abyśmy tegoroczny post ofiarowali w intencji pokoju na Ukrainie. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7,00; 12,00; 15,30 i 18,00 .
  4. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17,15 będą odprawiane Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną. W piątki Drogi Krzyżowe. Dla dzieci o godz. 16,30; dla wszystkich o godz. 17,15. W tym tygodniu jesteśmy zaroszeni do Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
  5. W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9,00. W sobotę po rannej mszy będziemy modlić się modlitwą różańcową, który poprowadzi Wspólnota Straży Honorowej.
  6. W piątek będzie także obchodzone Święto św. Kazimierza Królewicza, które w tym, roku będzie przeżywane w duchu postu i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego nieletnich.
  7. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp. Zenona Lenkiewicza, s. Bogdanę Orzechowską, Barbarę Żylińską, Krystynę Chyża, Barbarę Łoniewską i Tadeusz Kaziuk.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE