Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

13 marca 2022

  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. O mszach świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz misjonarzy. Gościmy też w naszej wspólnocie grupę alumnów z kleryckiego koła misyjnego, którzy przygotowali nam małą wystawę misyjna oraz posiadają przedmioty z krajów misyjnych, które możemy nabyć i wspomóc w ten sposób dzieło misyjne.
  2. Trwamy w modlitwie za ofiary konfliktu na Ukrainie. Dzisiaj jest 13 marca – dzień objawień fatimskich. Proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach na Ukrainie ks. Andrzej Draws  zwrócił się z prośbą do wszystkich sanktuariów fatimskich na świecie, aby w tym dniu odmówiono w nich Różaniec święty (to jedna z najlepszych broni przeciw złu, szatanowi) oraz modlono się o nawrócenie Rosji, o co prosiła Matka Boża. Oddajmy siebie i Rosję Jej Niepokalanemu Sercu. Dlatego dzisiaj o godz. 20,30, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy w naszej katedrze odmawiali różaniec w intencji pokoju. Wszystkich na tą modlitwę serdecznie zapraszamy.
  3. W poniedziałek na plebanii o godzinie 19 odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Dawnych członków tej wspólnoty serdecznie zapraszam, jak i wszystkich, którzy by chcieli bardziej się zaangażować w życie społeczne Kościoła.
  4. W środę po mszy wieczornej będzie miało miejsce spotkanie Bractwa św. Józefa. Brakuje nam jeszcze „prawdziwych mężczyzn”, którzy by podjęli z nami modlitwę w intencji rodzin i w intencji pokoju.
  5. W sobotę 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. Na mszę wieczorna zapraszamy szczególnie małżeństwa, aby mogły w tym pięknym dniu odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.
  6. Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedziele Wielkiego Postu – 3 kwietnia. Poprowadzi je ks. dr Paweł Tarasiewicz – Ojciec Duchowny naszego Seminarium Duchownego. Zachęcam do modlitwy w intencji księdza rekolekcjonisty w intencji całej naszej wspólnoty.
  7. Tydzień wcześniej 27 marca rozpocznie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Już teraz zapraszam członków Rady Parafialnej, zarówno Rady Duszpasterskiej jak i Ekonomicznej na spotkanie z księdzem biskupem o godz. 15,30 w domu parafialnym.
  8. W tym tygodniu do naszego domu parafialnego przybędą pierwsze rodziny z Ukrainy. Mamy przygotowane około 15 miejsc wspólnie z Seminarium Duchownym. Jeżeli ktoś dysponuje możliwościami przyjęcia uchodźców to można to zgłaszać do ełckiego Caritas. Dziękujemy także z całego serca za przyniesione dary materialne na rzecz poszkodowanych przez wojnę.
  9. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka ofiar do puszek na pomoc Ukrainie.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE