Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

20 marca 2022

 1. Trwamy w modlitwie i postawie czynnej pomocy dla ofiar wojny w Ukrainie. Gościmy kilkanaście osób w budynkach naszej parafii. W większości kobiety z dziećmi oraz jedną panią w stanie błogosławionym. Gdyby ktoś chciał ich wesprzeć jakimiś darami czy pomocą to prosimy o kontakt z duszpasterzami. W kościele będzie wystawiony kosz do zbierania darów żywnościowych w ramach jałmużny wielkopostnej.
 2. Od Uroczystości św. Józefa trwamy na modlitwie w intencji obrony życia i pokoju w specjalnej modlitwie przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego. Modlitwa o życia i dar pokoju o godz. 17,50.
 3. W poniedziałek wieczorna msza święta będzie sprawowana z udziałem Wspólnoty Dzieła Nieustannej Nowenny, w intencji pokoju dla Ukrainy.
 4. We wtorek po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i 30-lecie naszej Diecezji. Msze święte o godz. 7,00; 10,00 – uroczystości z delegacjami z całej diecezji i o 18,00. Na mszach o godz. 7,00 i 18,00 będziemy można złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne druki znajdziemy z tyłu kościoła. W tym dniu piątkowy post nie obowiązuje.
 6. W dniu Zwiastowania Pańskiego 25 marca Ojciec Święty Franciszek o godz. 17,00 uroczyście poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Nasza parafia jako Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej włączy się w to dzieło. O godz. 17,00 rozpocznie się różaniec w języku polskim i ukraińskim oraz modlitwy o pokój, z czynnym udziałem wspólnoty grekokatolickiej. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli a szczególnie społeczność ukraińską, którą gościmy w naszym mieście i diecezji na to modlitewne spotkanie Ksiądz biskup w łączności z Ojcem Świętym także zawierzy świat a szczególnie Ukrainę Matce Bożej Fatimskiej. Droga krzyżowa dla dorosłych w tym dniu zostanie odprawiona po wieczornej mszy świętej o godz. 19,00.
 7. W sobotę 26 marca odbędzie się Różaniec Publiczny w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych i zagrożonych aborcją. Początek o godz. 16,00 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej.
 8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się pierwsza część wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Uroczysty ingres księdza biskupa odbędzie o godz. 8,30. Na tą godzinę zapraszamy szczególnie młodzież. Na mszę o godz. 9,45 zapraszamy szczególnie wszystkie wspólnoty działające przy naszej parafii. W czasie tej mszy odbędzie się zaprzysiężenie członków Bractwa św. Józefa, a po mszy spotkanie Kół Żywego Różańca z księdzem biskupem i wymiana tajemnic. W tym miesiącu wyjątkowo o godz. 9,45. Na mszy o godz. 11 ksiądz biskup będzie chciał spotkać się z dziećmi i ich rodzicami.
 9. W tym dniu o godz. 13,00 w kaplicy Seminarium Duchownego będzie sprawowana msza święta przez księdza biskupa – transmitowana w Telewizji Polonia. Kaplica seminarium będzie otwarta na wiernych chcących uczestniczyć w tej Eucharystii.
 10. Kolejnym punktem wizytacji będzie spotkanie księdza biskupa z Radą Ekonomiczną i Duszpasterską w salce nr 6 na dole z tyłu katedry o godz. 15,30.
 11. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za tydzień będzie rozprowadzać kartki wielkanocne z katolickimi wzorami. Zebrane fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji oraz umożliwią młodym organizowanie i branie udziału w innych wydarzeniach.
 12. Bóg wezwał do wieczności w minionych dniach śp. Wiesławę Polińską, Zygmunta Sikorskiego, Mirosława Hamsika, Sylwię Dudar i Czesławę Bednarek.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE