Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

27 marca 2022

 1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu zwana laetare zachęca nas do radości z tego powodu, że nasze zbawienie w Krzyżu Jezusa Chrystusa i Jego zmartwychwstaniu jest coraz bliżej. Towarzyszy nam dzisiaj osoba księdza biskupa, którego obecność wśród nas ma dzisiaj szczególny charakter z racji na wizytację kanoniczną w naszej katedralnej parafii.
 2. Po południu na godz. 15,30 zapraszamy na spotkanie z księdzem biskupem członków rady duszpasterskiej i ekonomicznej w salce nr 6 z tyłu katedry.
 3. Dzisiaj kończy się w naszej wspólnocie ewangelizacyjny Kurs Emaus i chcemy wyrazić słowa wielkiej wdzięczności wszystkim organizatorom i uczestnikom. Szczególna wdzięczność należy się grupie Ewangelizatorów z Białegostoku. Dzieło ewangelizacji będzie dziś kontynuowane poprzez dzień skupienia, który przeżywają kandydaci do bierzmowania w niedzielne popołudnie.
 4. Zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 17,15 oraz w Drodze Krzyżowej – w piątki  dla dzieci o 16,30 i dla wszystkich o godz. 17,15.
 5. Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się 8 kwietnia o godz. 19,00 – od Placu św.  Jana Pawła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach.
 6. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9,00. W sobotę rano różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Warto pamiętać, że jest to także 17 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ksiądz Paweł Tarasiewicz – ojciec duchowny naszego seminarium. Potrwają do środy 6 kwietnia. W dni powszednie porządek nabożeństw będzie następujący – godz. 7,00; 12,00; 16,30 i 18,00.
 8. W minioną niedzielę była przeprowadzona dodatkowa zbiórka na rzecz pomocy dla Ukrainy. Zostało zebrane 3450 zł. Wszystkim za dar serca składamy wielkie podziękowanie. Kontynuujemy zbiórkę darów żywnościowych dla uchodźców. Kosz do którego można wkładać produkty znajduje się przy ołtarzu Serca Jezusowego.
 9. Rozpoczynamy także zbiórkę na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Można ofiary na ten cel składać do metalowej skrzyni przy ołtarzu Matki Bożej.
 10. Młodzież z KSM-u rozprowadza kartki wielkanocne z chrześcijańskim motywami. Za tydzień będą mieli własnoręcznie zrobione palmy. Zebrane fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie młodzieży ich pobytu na rekolekcjach.
 11. Posiadamy także paschalne baranki naszego Caritas. W cenie 6zł. Dochód ma na celu wsparcie seniorów.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE