Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

03 kwietnia 2022

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. Paweł Tarasiewicz – Ojciec Duchowny naszego Seminarium.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa i prosimy abyście zapraszali swoich domowników do spotkania z Bogiem, który nas wzywa do nawrócenia. Rekolekcje od poniedziałku do środy będą miały następujący przebieg – msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 7,00, 12,00; 16,30 (w poniedziałek i wtorek dla dzieci szkól podstawowych) i o godz. 18,00. W ostatnim dniu rekolekcji swoimi ofiarami będziemy mogli wesprzeć księdza rekolekcjonistę i wyrazić naszą wdzięczność. W poniedziałek i wtorek będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. W ramach przeżywanych rekolekcji zapraszamy w poniedziałek po wieczornej mszy świętej o godz. 19,00, na adorację krzyża świętego dla młodzieży (w każdym wieku) w duchu Taize.
 4. We wtorek po wieczornej mszy zapraszamy na Krąg biblijny poświęcony Męce Pańskiej.
 5. W piątek będą odprawiane Drogi Krzyżowe o godz. 16,30 dla dzieci, o 17,15 dla wszystkich. Natomiast o godz. 19,00 na Placu św. Jana Pawła rozpocznie się miejska Droga Krzyżowa, która zakończy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach. Nasz parafia będzie niosła krzyż od stacji VII.
 6. W sobotę wieczorna msza święta rozpocznie Wieczór Uwielbienia Pana połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie.
 7. Młodzież z KSM-u rozprowadza po mszach świętych kartki świąteczne oraz palmy.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zachęcamy do przynoszenia palm wielkanocnych, które będziemy święcić na każdej mszy świętej. O godz. 19,00 w naszej świątyni odbędzie się przedstawienie Męki Pańskiej zrealizowane przez grupę ewangelizacyjną z Suwałk. Będzie dużo efektów świetlnych i dźwiękowych i piękne treści, które nam pomogą głębiej rozpocząć Wielki Tydzień. W związku z przedstawieniem ostatnia msza święta niedzielna będzie sprawowana nie o 19,30, lecz o godz. 20,00.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i grupom modlitewnym, które pomogły w minioną niedzielę w godnym przyjęciu księdza biskupa  w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii. Wszystkim zaangażowanym i członkom Rady parafialnej wyrażamy wielką wdzięczność.
 10. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie dary materialne i ofiary serc. Zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, oraz mamy w sprzedaży Baranki Wielkanocne naszego Caritasu. Baranki są w cenie 6 zł.
 11. Pan Bóg wezwał do wieczności w minionych dniach Mirosława Hamsika, Sylwię Dudar, Czesławę Bednarek, Wiesława Żukowskiego, Danutę Klimowicz, Grażynę Sierzputowską, Zbigniewa Pieczychlebek, Ryszarda Dąbkowskiego, Boźenę Wróblewską.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE