Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziele Wielkanocną

24 kwietnia 2022

  1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach zaprasza na mszę święta odpustową o godz. 15,00.
  2. Dzisiaj po mszy o godz. 12,15 spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  3. W ostatnia sobotę maja (28) jest organizowany w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Krasnymborze przy granicy białoruskiej I Kongres Różańcowy Diecezji Ełckiej. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy na to wydarzenie. Wypadałoby aby szczególnie zaangażowali się członkowie Kół Różańcowych. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. W najbliższy wtorek będziemy obchodzić święto patronalne naszej parafii, a jednocześnie wspomnienie patrona naszej diecezji – św. Wojciecha. Główne uroczystości rozpoczną się nieszporami o godz. 17,00 w kościele Najświętszego Serca Jezusa. Po nieszporach odbędzie się procesja z relikwiami św. Wojciecha do kościoła katedralnego, gdzie o godz. 18,00 będzie celebrowana uroczysta Eucharystia.
  5. Bractwo św. Józefa zapraszamy serdecznie na spotkanie w środę 27 kwietnia na godz. 18,45. Spotkanie rozpocznie się modlitwą w intencji pokoju, a następnie na plebanii będziemy realizować ostatnie spotkanie synodalne.
  6. W czwartek po wieczornej mszy świętej o godz. 19,00 odbędzie się spotkanie z panem Dobromirem Makowskim. Jest to niezwykła postać. Człowiek, który przeżył głębokie nawrócenie i jest specjalistą odnośnie wychodzenia z uzależnień i w profilaktyce zagrożeń nałogami dzieci i młodzieży. Na to spotkanie zapraszamy młodzież, ale kierujemy je także do rodziców, w tym do rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i do bierzmowania. Dobromir w jednym ze swoich świadectw tak powiedział: Byłem marionetką diabła. Takim pędzelkiem, którym on malował sobie zły świat na ziemi. Wydawało mi się, że robię dobre rzeczy, a z każdym dniem umierałem. Ćpałem coraz więcej. Któregoś razu, po kolejnym zatrzymaniu przez policję, dostałem ultimatum – albo z tym kończę, albo idę do kryminału. Załamał się mój świat, nie miałem nic. Stałem przyćpany na ulicy i płakałem: Jezu, jeśli naprawdę jesteś, to zmień moje życie. I stał się cud.
  7. W piątek o godz. 19,00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Rozpoczynamy próby spowiedzi świętej i oprawy uroczystości.
  8. Przed nami długi weekend i ważne święta kościelne i państwowe. Na dzień 2 maja, przed południem, jest organizowany parafialny rajd rowerowy, który chcemy zrealizować według trasy Ełckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, liczącej sobie 42 km. W trakcie rajdu będziemy się modlić o pokój dla Ukrainy. Rajd zakończy się spotkaniem przy grillu w ogrodach parafialnych, o ile pogoda na to pozwoli. Prosimy o zgłaszanie chętnych dla ułatwienia organizacji wydarzenia.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE