Ogłoszenia duszpasterskie na 20 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 20 Niedzielę Zwykłą

14 sierpnia 2022

  1. Jutro obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Jednocześnie jest to Dzień Wojska Polskiego i rocznica zwycięskiej Bitwy pod Warszawą znanej jak Cud nad Wisłą. Z tej racji na mszy o 12,15 będziemy modlić się za Ojczyznę z udziałem Służb Mundurowych, Władz Samorządowych i Parlamentarnych.
  2. Tradycyjnie w Uroczystość Wniebowzięcia święci się przyniesione zioła i kwiaty, co będzie czynione podczas każdej mszy świętej.
  3. W piątek 19 sierpnia będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia Kościoła Katedralnego. W tym dniu będziemy dziękować Bogu za budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni oraz za wszelkie łaski, które się w niej dokonały.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy dziękować naszym księżom wikariuszom Piotrowi i Radosławowi za posługę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy przede wszystkim Bogu za wszelkie dobro, którego nam udzielił poprzez tych dwóch świetnych kapłanów. Podziękowanie będzie miało miejsce podczas mszy o godz. 12,15; a od młodzieży i służby liturgicznej o godz. 18,00;
  5. Zapraszamy mężczyzn do udziału w męskiej pielgrzymce pieszej z Nowej Wsi Ełckiej do Drygał. Piesza pielgrzymka mężczyzn do Drygał rozpocznie się 28 sierpnia o godz. 9.00 pod kościołem św. Józefa w Nowej Wsi Ełckiej. Podczas drogi zaplanowana jest:

– modlitwa (Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, medytacja, różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego);

– konferencja „Kryzys męskości. Jak być atrakcyjnym mężczyzną dla kobiet? 

– braterskie rozmowy 

O godz. 15.00 w kościele w Drygałach zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, po której odbędzie się agapa. 

  • Jednocześnie przypominamy, że raz w miesiącu w Ełku w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Apostołów  jest sprawowana Msza święta w intencji o dar potomstwa za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego. Terminy: 21.08./25.09./23.10./27.11./18.12.
  • W ostatnią niedziele sierpnia odbędzie się również pielgrzymka piesza z Ełku do Grabnika.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE