Ogłoszenia duszpasterskie na 22 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę Zwykłą

28 sierpnia 2022

  1. Od czwartku posługę duszpasterska  w naszej parafii rozpoczęli dwaj nowi wikariusze: ks. Robert Galicki oraz ks. Tomasz Zajkowski. Witamy ich bardzo serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa w realizacji chrystusowego kapłaństwa w naszej społeczności parafialnej. Niech ta parafia stanie się domem dla was, gdzie doświadczycie wiele ludzkiej życzliwości. Prosimy o modlitwę za kapłanów.
  2. Dzisiaj odbywają się piesze pielgrzymki z Ełku do Grabnika oraz z pielgrzymka mężczyzn z Nowej Wsi Ełckiej do Drygał. Rozpoczynają się o godz. 9,00.
  3. W czwartek wspominamy 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary tej okropnej wojny, a jednocześnie modlić się będziemy o pokój w Europie i na świecie.
  4. Dzieci rozpoczynają w czwartek nowy rok szkolny i katechetyczny. Życzymy społecznościom szkolnym wiele Bożych łask oraz normalności w procesie kształcenia umysłów i serc. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w piątek o godz. 16,30.
  5. W niedzielę 4 września, na mszy dla dzieci o godz. 11,00, odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci, które rozpoczynają swoja szkolną przygodę.
  6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Po rannych mszach odbędą się tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek wznawiamy odwiedziny chorych w ich domach od godz. 9,00. Gdyby ktoś chciał zgłosić nowe osoby do odwiedzin to prosimy o informację.
  7. W I piątek miesiąca po mszy o godz. 18,00 odbędzie się Adoracja z Modlitwą o Uzdrowienie po przewodnictwem ks. Piotra Paliwody.
  8. W I Sobotę rano po mszy świętej będzie odmówiony różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem z udziałem Straży Honorowej NSM. Wieczorem o godz. 19,00 rozpocznie się Noc Fatimska. Po medytacji maryjnej rozpocznie się różaniec, który poprowadzi Wspólnota Bractwa św. Józefa. Po mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Apel Jasnogórski. Po Apelu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22,30.
  9. W sobotę w parafii Matki Bożej Anielskiej w Lipsku odbędą się Diecezjalne Dożynki, na które jesteśmy wszyscy zaproszeni. Początek o godz. 10,30.
  10. W parafii NMP Królowej Apostołów 4 września rozpoczną się 33-dniowe rekolekcje Oddanie33. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE