Ogłoszenia duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 29 Niedzielę Zwykłą

16 października 2022

  1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski, w którym łączymy się duchowo z aktualnym następcą św. Piotra, papieżem Franciszkiem. Po mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, która tworzy stypendia na rzecz zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  2. Dzisiaj także po mszy o godz. 18,00 spotkanie modlitewne osób noszących Szkaplerz Karmelitański w kaplicy adoracji przy relikwiach św. Jana Pawła.
  3. W poniedziałek na wieczornej mszy świętej będziemy łączyć się z Wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, która od godz. 17,00 rozpocznie swoje modlitewne spotkanie.
  4. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia. Ich wszystkich chcemy omadlać w tym patronalnym dniu.
  5. W najbliższą sobotę przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II – patrona miasta Ełku. Na mszach świętych będziemy zawierzać wszystkich mieszkańców naszego miasta Bożej Opatrzności za wstawiennictwem świętego papieża.
  6. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych, szczególnie o pięknym zwyczaju Wypominek. Kartki z wypominkami są wyłożone z tyłu ławek w kościele. Będą one odczytywane przez cały listopad przed mszami świętymi jako Wypominki, oraz przez cały listopad będzie sprawowana msza święta zbiorowa za powierzanych zmarłych.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 11,00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE